Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Ehhez a cipőhöz milyen pedált...

Ehhez a cipőhöz milyen pedált és stoplit érdemes venni? Mi a különbség az spd és az spd-sl között?

Figyelt kérdés

[link]


köszi előre is a segítséget



2023. aug. 25. 10:45
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Az SPD és az SPD-SL két külön dolog. Előbbi inkább MTB-hez, utóbbi országútihoz való. Ez a cipő mindkettőt tudja, úgyhogy a felhasználás dönti el. Sokan használnak SPD-t országútin is, mert ahhoz lehet olyan cipőt kapni, amiben normálisan lehet járni, nem dudorodik ki a patent. Hosszú távokra jobb az SPD-SL, mert jobban tart és nagyobb felületen fekszik fel rá a cipő.
2023. aug. 25. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 MGéza ***** válasza:
Az spd-sl laposabb, én tudom kvázi taposóként is használni keményebb talpú cipővel ha kirándulgatni támad kedvem. Viszont csak egy oldalas verzió létezik, amikor fellépsz nagyon kell figyelni, én már dőltem el úgy hogy nem sikerült elég lendületet vennem és kiakasztanom sem, mivel általában merevebben tartja a lábat/bokát(nekem mondjuk piros van). Az mtb-spd-ből viszont létezik kombinált taposó-spd oldalas hibrid. Súlyban, sebességben nagy különbség nincs. Viszont ahogy az első említi nem kell külön túracipőt vinned ha az a célod vagy egyszerűen csak hosszabbat gyalogolnod, nyilván egy outis cipőben elég nehezen lehet járni.
2023. aug. 26. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Minden lényegeset elmondtak a többiek. Annyit tennék még hozzá, hogy az országúti (SPD-SL) stopli műanyag, így gyorsabban amortizálódik, főleg ha gyalogolsz benne (ami amúgy is kényelmetlen). Ezen kívül ez a fajta kötés sokkal merevebben rögzíti egy pozícióban a lábat, mint a nagyobb holtjátékú SPD, tehát még fontosabb a helyes stopli beállítás. Általános, hobbi célú tekerésre szerintem a sima SPD országútin is jobb, kényelmesebb, kevésbé kompromisszumos választás. Az SPD-SL már inkább a teljesítményorientált bringázás világa felé mutat, így szerintem ha már ebben gondolkozol, akkor alap, hogy ne csak nagyjából jól rakd fel a stoplit, hanem állíttasd be a bringával együtt egy szakemberrel (bikefit).
2023. aug. 27. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!