Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Ért valaki itt a bicajokhoz?

Ért valaki itt a bicajokhoz?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy versenyt,de annak nagyon vékony kereke van.

Ami jó is,viszont rosszabb helyen városban,sok bukkanó miatt inkább valami olyat akarok aminek vastagabb a kereke,de repülni lehet vele.

Elvileg van egy hibrid verzió.

Most van egy országúti versenyem.

Jól lepukkant állapotban mondjuk.

Szeretnék egy olyat amin teleszkóp van,és egy csepp sebességet feláldozva vastagabb a kereke.

Láttam egyszer életemben egy versenyt élőben,mintha dupla olyan vastag lett volna a kereke,mint az enyémnek.

Mint egy mountain bike,de mégis vékonyabb és úgy ment,mint a mérgezett egér.

Mint valami országúti-mountain versenykeverék.

Nem tudom a pontos megnevezését.

170cm magas vagyok,ennek is a legalljára rakom az ülést...

Nem tudom hogy egy nagyobbal gyorsabban vagy lassabban mennék.

Buktam fizikából.

De nekem csak a sebesség, gördülékenység számít,de lejjebb egy picit a kegyetlen utak miatt a kényelmes haladásért.


2023. aug. 26. 16:27
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
Környékileg merre laksz?
2023. aug. 26. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim válasza:

Itt a Gyakorin az éppen aktuális kérdésre mindenki mindenhez ért a fotelből, 5 sör után főleg.

Úgyhogy menj el személyesen egy kerékpár szakműhelybe tanácsokat kérni,sokkal jobban jársz,hidd el!

2023. aug. 26. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 Szervizmérnök úr válasza:

26 collos MTB-re is lehet tenni vékonyabb gumit, de akkor könnyebben beakadhatsz a villamossínbe (megvezet a vályú, ha kicsit nem figyelsz oda).

Vagy marad a vastag köpeny, de keményre fújod, úgy jobban szalad, de erősebb a rázkódás is.

Ezért kell az első teleszkóp, illetve teleszkópos nyeregcső, plusz a nyereg is lehet rugalmas.

Valamikor az orosz félverseny kerékpáron nőttem fel, ami érzékeny volt a kátyúkra, egy-egy balul sikerült esemény után lehetett egyengetni.

Ülésmagasságot a pedálhoz képest kell beállítani szerintem, az optimális erőátvitelhez. De akkor meg ülve nem ér le a lábad a talajra, ez ilyen ellentmondásos egy kicsit.

2023. aug. 26. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:

Nem provokáció a kérdés.

Nem értem hogy pont miért ehhez jön ilyen...

4-es! Engem csakis a sebesség érdekel,és kicsit áldoznék azért hogy kicsit szűrve legyenek a bajok.

A sima országúti versenyemmel a patkák konkrétan idegőrlőek.

Jó lenne az a teleszkóp.

Illetve a kátyúk is simán gondot okoznak neki.

Nagyon kellemetlen.

Csakis kizárólag lebetonozott,kátyúmentes úton jó.

Kegyetlen menni vele a városba.

Nagyjából tudom a jó útvonalakat persze.

Nincs mountain bike-om amúgy.

Egy emberrel beszéltem erről,ő azt mondta hogy van olyan hogy országúti monti,vagy mi a fene.

Vagy verseny monti,nem emlékszem hogy mondta pontosan.

Azaz annak nem 1cm hanem 2cm a szélessége,de még verseny kategória.

És van belőle teleszkópos.

Melyikre kategóriára gondolhatott?

2023. aug. 26. 18:43
 5/31 A kérdező kommentje:

Hármas!

Akkor lehet megpróbálnak átverni,ha látják hogy nem értek hozzá.

Rosszabbik esetben.

Azért mikor kinéznék egyet,az utolsó kérdésem az lenne hogy ugyanez mennyibe kerülne valójában.

Hiszen azért mindenki hasznot akar.

Egy bicajszerelőt ismertem régen,javítgatta a régi montimat.

Mondjuk ő tuti nem verne át szerintem,de az fix hogy nincs nála amit keresek.

Egy pici üzlet,egy halom javításra váró cuccal az ajtajával szembeni oldalon.

2023. aug. 26. 18:46
 6/31 anonim ***** válasza:
100%

"Mint valami országúti-mountain versenykeverék.


Nem tudom a pontos megnevezését."


Szerintem gravel kerékpárra gondolsz, a drágábbik modelleken van teleszkóp is

2023. aug. 26. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 MGéza ***** válasza:
Azt lehet mondani ha ezek a preferenciáid hogy neked cross-trekking, 27,5mtb vagy gravel kell. Attól függ, mennyit vagy hajlandó áldozni a célra. Tűrhetően felszerelt crosst/mtb-t már 200k körül kapsz. Középkategória olyan 300-400k, csúcs 600k körül. Nagyon belépő szintű, de azért még nem kínai minőség a riverside 120. Ha nagyon olcsón akarod megúszni, akkor használt régebbi Merida, Ktm, hasonló cross/mtb is lehet alternatíva.
2023. aug. 26. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
100%

Azért azt tegyük hozzá, hogy egy teleszkópos MTB-vel nem kicsit leszel lassabb. Ami most 25 km/h, az lesz 20 kb.

Értem a problémádat, felénk is vannak szar utak. Én ezt úgy oldottam meg, hogy vettem egy endurance vázas karbon országútit és tettem bele 32mm-es gumikat. Ez minden aszfaltos úton elmegy, még jobb földutakra is lemerészkedek vele néha. Kényelmes, mert a karbon váz és a széles gumi elnyeli az úthibákat, még 200 km után se fáj rajta semmim. És a sebesség is megmaradt.

2023. aug. 26. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:

Na ez nekem már Csin-si Huanti.

8! Akkor ne teleszkópos mtb hanem,teleszkópos országúti legyen vastagabb kerekekkel?

Igyekszem megoldást kitalálni,úgy persze hogy nem értek hozzá.

Előbb említettem,hogy egy versenyen élőben láttam olyan versenybicajt,aminek nem piszkosul vékony volt a kereke mint az én országútimnak,hanem egy fokkal vastagabb.

Mindjárt nekiállok keresgélni valami referencia képet.

Ezt a szutyok bicajt hajlandó vagyok megkókányolni.

Öreg,mint az országút.

9 évig volt az előző tulajánál,azelőtt egy bicikli szerelő emberé volt.

Gondolom az se 10 percig használta.

A kormány sem eredeti.

A külső gumik halottak.

2023. aug. 26. 20:17
 10/31 Szervizmérnök úr válasza:

Az orosz félverseny után sokáig nem kerékpároztam, majd autóval jártam. Később jött az, hogy vettem egy MTB-t a Metro áruházban. Érdekes érzés volt, hogy erre nem kell úgy vigyázni, kátyúk, padkák, ilyesmi. Sokkal robusztusabb, strapabíróbb.

Utána szereltem be első teleszkópot (véletlenül megláttam az egyik nagyáruház kerékpáros részlegén, még a színe is egyezett), ami tovább javította a komfortot.

Amúgy nem ismerek mai árakat, ez régebbi történet, máig működik a szerkezet.

2023. aug. 26. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!