Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Hogyan tudok biciklit "tuningo...

Hogyan tudok biciklit "tuningolni"?

Figyelt kérdés

Van otthon egy Kellys ARC 10-es országútim amit napi szinten használok edzésre, és arra gondoltam szabadidőmben építgetem kicsit itthon hogy kicsit javítsak a paraméterein. Első körben egy jó sport gumiszettre gondoltam, illetve tárcsaféket is nagyon szeretnék de nem hiszem hogy azt meg lehetne oldani a jelenlegi felnis helyett. A váltók rendben vannak, a súlya is egész alacsony, és a kormányra is tekertem már egy nagyon kényelmes bandázst.

Miket tudnátok javasolni, hogy kicsit feldobjam a bringát, és sportosabb legyen?


2023. szept. 20. 19:59
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
70%

A legjobb tuning a kerék. Új, könnyű gumi, komplett új kerék. Főleg, hogy általában a gyári kerekek nagyon gagyik és nehezek.

Utána jöhet a váltó, ha van rá keret, mehet rá egy 105-ös szett. Sajnos a felnifékes biciklire nem lehet tárcsaféket tenni, de a 105-ös felnifék is sokat fog dobni az élményen.

Ha szar utakon használod, lehet rá venni valami rezgéscsillapítós stucnit, pl Redshift Shockstop. nekem nagyon bevált hosszú távokon. A karbon kormány, karbon nyeregcső is népszerű fejlesztés, bár ott már inkább elgondolkodnék egy jobb biciklin inkább.

2023. szept. 21. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 MGéza ***** válasza:
Veszel egy jó ki aero küllős, ipari agyas kerékszettet, azzal jobban fog gurulni: Az újak olyan 150-400k, használtak 70-150k közötti árazásba esnek: Campagnolo(van Shimano rotoros is), Dt Swiss például. Tárcsafék felejtős, akkor már másik bringa is kell, az meg már nem átalakítás. Amúgy kb felesleges extra ha nincsenek jelentős lejtők vagy emelkedők amerre jársz.
2023. szept. 21. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Ha világ minden pénze a tied akkor:karbon kormány es nyeregcső termeszetesen karbon aero felikkel. Tárcsafék titán tarcsával és üreges titán csavrokkal.

Ha karbonkicsit "izé" akkor Tune a te gyártód az is könnyü és telefonszámhoz hasonló árakkal dolgozik.


De ha csak optika a lényeg mindenféle tiritakraság meg a kényelem akkor.

BTS-bike tuning sistem...ha még létezik egyáltalán.

2023. szept. 22. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!