Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Az normális, hogy szerviz...

Az normális, hogy szerviz után így befeketedett a lánc?

Figyelt kérdés

Van egy biciklim, egy hónapja vettem újonnan. A szervizfüzetben az áll hogy a vásárlás után egy hónappal szervizben át kell vizsgáltatni a garancia érdekében. Ez ma meg is történt. Másik szervizben, nem ott ahol vettem. (Ez volt lényegesen közelebb, de ez is hivatalos szerviz.)

Amikor újonnan átvettem, valami áttetsző sűrű kenőanyag volt a láncon. Aminek azóta sem nagyon változott az állaga, kinézete.

Most viszont, ahogy elhoztam a másik szervizből, tocsog a lánc valami fekete olajszerű cucctól. Olyan mint a fáradt motorolaj. Teljesen összekente a láncot, sőt már a lánckeréksor is fekete tőle. Ha megfogom a kezemet is összekeni.

Ennek ilyennek kell lennie?! Előző biciklimet én tartottam karban. Sokszor száraz teflonos kenősprayt használtam, ami kifejezetten biciklikre való. A Xado termékeit nagyon szerettem ebből a szempontból. De soha nem volt ilyen tocsogós fekete trutyis a lánc.

Csak azért furcsállom, mert elég jó nevű, régi szervizről van szó, amit sokan dicsérnek.

Ez így oké?


2023. szept. 26. 18:17
 1/9 anonim ***** válasza:
0%

Összebarmolták olajjal. Felejtsd el, pancserek.


Fogj egy papírtörlőt és töröld át vele a láncodat kívül. Vigyázz, mert könnyen szakad a papír, de semmi bajt nem okoz.

A lánckerekeket is, elöl-hátul át kellene törölgetni, de ez macerásabb lesz.


Legjobb lenne ezt leszedni, kereket kivenni és asztalon csinálni, de ez neked magas lehet.


Szóval amit javaslok az az, hogy minden nap töröld át a láncot kívül fehér papírtörlővel. Ez felszívja ami nem kell, és egy idő után már nem lesz trutyis.

2023. szept. 26. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Ezt tettem. Nagyjából letöröltem. De folyamatosan jön a láncszemekból a trutyi. Még azon gondolkozom, hogy kap degreasert + rendes kenőanyagot. Mindtkettő itt van a polcon.

Egy gyorszáras kerék levétele nekem magas dolgot nem igazán értem... Legutóbb hétvégén vettem ki (más okból). Nem azért vittem szervizbe, mert mérnökként agysebészet számomra egy kerékpár működése, karbantartása. Hanem a szerviz pecsétje a garancia feltétele. Pont ugyanez a helyzet az autómmal is. Nem azért hordom márkaszervizbe, mert lövésem nincs hogy kell olajat cseréni. Hanem azért mert ha én csinálom, akkor kapásból ugrik a gyári garancia.

2023. szept. 26. 18:36
 3/9 Alex Fly ***** válasza:
41%
Nem normális. Normális körülmények között a lánc külseje porszáraz...
2023. szept. 26. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%

Köszönöm a lepontozást.


Sehol nem írtam gyorszárast, de ha rátrutyizol még egy újabb vacakkal azzal csak adsz neki egy újabb pofont és még hulladékabb lesz a tróger munka, mert onnan így soha ki nem fogod mosni ahonnan kellene. A láncmosó műanyag hülyeségeket is felejtsd el, semmirevalók és azal nem lehet a görgők közül kipucolni.


Ezt a láncot le kell onnan szedni, kereket kiszedni, asztalon totálisan megpucolni patikatisztára és szárazra, majd 1 féle anyaggal kezelni, nem mindenféle marketingvackot egymásra taknyolni.


Első lánckereket is le kell pucolni tisztára.

Utána visszarakni mindent a helyére úgy ahogy azt kell.


Vagy ha neked annyira kellett az a garancia, akkor vidd vissza, csinálják meg tisztességesen. Garanciában!

2023. szept. 26. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Akkor most légy szíves kedves #4-es, vedd a fáradtságot és olvasd el és értelmezd, amit írtam!

Nem tudom honnan vetted ezeket, senki nem írt "többféle összekevert markating vackos rátrutyizásról"!

A személyeskedő gúnyolódásaidat pedig megtarthatnád magadnak! Senki nem kérdezte, de igazán örülök, hogy ilyen jó anyagi helyzetben vagy, hogy neked nem számít a garancia. Autónál a közelmúltban volt hét számjegyű szervizszámlám, ami kapcsán nem voltam boldogtalan, hogy nekem egy fillérembe nem került. Nyilván neked csak aprópénz...

2023. szept. 26. 22:11
 6/9 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem annyi történt, hogy megolajozták, az pedig kimosta a sűrű kenőanyagot a láncszemekből, amiben nyilván van kosz és kopásból származó fém, amitől fekete. Mehet a zsírtalanítás, majd kenés az általad preferált kenőanyaggal, és a probléma meg is van oldva.
2023. szept. 26. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
59%
A kenőanyagok önmagukban mind világos színűek, de csak egy új bringán maradnak is azok. Tök normális hogy fekete lett, ahogy 6-os is írta, a mindenféle koszoktól. Lehet kicsit túlkenték, fogj egy rongyot és töröld át, ennyi. Ha csak nem szereled le és mosoda át vagy waxolod a láncodat rendszeresen, az bizony ilyen lesz.
2023. szept. 27. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
60%

Én pont ezért utálom az olajat, mert szedi a koszt és a használat során egy ragadós mocskos trutyi lesz belőle. A tisztán tartása macerás, mindenféle környezetszennyező szart rá kell locsolni, az egész munkaterület mocskos lesz.

A megoldás a wax!! Ha meg akarsz szabadulni a retektől, vedd le a láncot, áztasd legalább negyed órát Brigéciolban vagy egyéb zsírolószerben, majd alaposan most le vízzel. Ez után fújd át féktisztítóval, így remélhetőleg szinte fémtisztára tudod puacolni. Felrakás után csepegtetős wax és kész!

Előnyei:

- kevésbé ragad bele a kosz, így a lánc is kevésbé kopik.

- a lánctisztításhoz elég sima, esetleg szappanos forró víz, de nem kell zsírtalanító szarokkal bíbelődni.

- nem keni össze a lábadat, pláne a ruhádat a koszos lánc.

- az esetek többségében elég egy ronggyal letörölni és újra kenni, nem lesz rajta olajsár.


Létezik a főzős változat is, ahol a láncot olvadt viszaszban kifőzik. Ez valamivel tartósabb eredményz hoz, de nagyon macerás és a patentszem sem szereti az állandó nyitogatást, én ezt hanyagolnám.

2023. szept. 27. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

#7, ez oké, csak a szervizben mitől koszolódott volna össze? Már akkor fekete volt a lánc, mikor elhoztam. Közben rákérdeztem: állítólag valami grafitos cuccot kentek rá attól fekete. Ami rendben is lenne, csak a felesleget valóban letörölhették volna, hogy ne tocsogjon tőle a lánc. Azóta megtettem én.

Egyébként gyakorlatilag újnak tekinthető a bringa. Egy hónapos, 180 km van benne összesen. Azt sem koszos, poros, sáros környezetben tettem meg.

Köszi a válaszokat. Ez a wax is jó ötletnek tűnik.

2023. szept. 28. 07:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!