Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mekkora legyen a kormányszéles...

Mekkora legyen a kormányszélesség?

Figyelt kérdés
A váll szélessége 37 cm. A bringa egy gravel szerű, egyedileg épített, de egyenes, 52 cm széles kormánnyal. Hosszabb távon kényelmetlen lesz a kormány forgása, és jobban esik ha beljebb fogom. Arra gondoltam, levágok 2-2 centit először a kormányból. Mennyi lehet egy ilyen egyenes kormányos bringa optimális szélessége?
2023. szept. 28. 09:45
 1/3 anonim ***** válasza:
86%

Országútinál jó a vállszélességhez viszonyítani, de egyenes kormánynál nem feltétlen jó a nagyon keskeny. Főleg, ha terepen is mész vele, oda kell a stabilitás miatt a széles kormány. Én például országútin 40-42-es kormányokat használok, a montin 58-ast, ez a kényelmes. Az 52-es már önmagában is veszélyesen keskeny egy terepbiciklire, szerintem abból már ne vágj. Tegyél fel a markolaton belülre két kis szarvat és jó úton így tudod beljebb fogni.

[link]

2023. szept. 28. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
81%
Hosszú távra tervezel, akkor én a fogáspontok számát növelném, nem a szélességet bántanám… egy egyenes kormányt változatlan pozícióban fogni mindenhogyan kényelmetlen hosszabb távon
2023. szept. 28. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 tothp ***** válasza:
100%

Második válaszadóhoz csatlakoznék. Tedd beljebb a teljes szereléket, (fék-váltókarok) told rá a markolatot. Esetleg tegyél fel egy kormányszarvat ha nincs.

Vagy ha mindenképp vágni akarsz akkor is kisérletezd ki. Told be amennyire engedi. Járj vele egy ideig, aztán 2-2 centinként húzd a vége felé. Amikor elérted a kényelmes poziciót, jöhet a fűrész.

Fontos! Sokan elrontják. Még azok is, akik komolyabban tekernek. Úgy állítsd be a fékkarokat, hogy amikor fékezned kell, akkor se tekeredjen a csuklód. (felülsz, a fékkarra teszed a kezed, ha az újjaid egy vonalban vannak az alkaroddal, jó)

2023. szept. 28. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!