Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Miért kattoghat a bicikli 1-1...

Miért kattoghat a bicikli 1-1 teljes fordulatkor, amikor a patentszem halad át?

Figyelt kérdés

Amikor a patentszem hátra ér ( bocsi nem tudom a szakkifejezéseket ) a hátsó fogaskerékhez ér, és ott van az az elnyelő, és amikor azon keresztül halad, akkor kattan egyet.


Roppant idegesítő, mert nem lehet normálisan tekerni, mivel rázkódik az egész olyankor :(...



2023. okt. 3. 16:17
 1/5 anonim ***** válasza:
Hát az nincs normálisan összerakva és beleér a váltó kanalába.
2023. okt. 3. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Hát ez érdekes..

Levettem a láncot, visszatettem ugyanúgy, meg ott fent a kormánynál a váltónál tekertem a bowden-en - így hívják ? - és most meg már normálisan működik.


De lehet a fogaskerekek vannak elkopva, mert egy-néhány nagyon ronda. Nincs is foguk..

Van erre valami ajánlás, hogy mikor kéne cserélni őket?

Használt bicikli, 15 éves, nem lenne nagy pénz mindent lecserélni, ami a hajtáshoz kell, kb 40 ezer, ahogy számoltam. ( új lánc, meg szerszámok vannak )

2023. okt. 4. 08:53
 3/5 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy forgásirányos a patentszem! A mai 1x-es rendszerek láncai mind forgásirányosak, azaz nem lehet őket fordítva felrakni, mert nem fog megfelelően futni. Az ilyen láncokhoz készülő patentszemek is jellemzően egy irányba működnek megfelelően. Azt nézd meg, hogy ha van rajta felirat, akkor az mindenképpen "kifelé" nézzen a hajtásirány felé. A legjobbak ebből a szempontból a SRAM patentszemei, mert azoknek a felső része íves, tehát véletlenül sem tudod fordítva feltenni.

(A másik megfejtés az lenne, hogy eleve nem hozzá való patentszem van rajta és azért nem fut át a vezetőgörgőn megfelelően).

2023. okt. 4. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

" De lehet a fogaskerekek vannak elkopva, mert egy-néhány nagyon ronda. Nincs is foguk.. "

Ez nem biztos, mert ha a fogaskerekek elkopnak, akkor inkább kihegyesednek, ahogy a cápafog.

Ha látsz egy-kettőt, ami laposabb, és szimmetrikusan helyezkednek el, az váltáskönnyítő fog szokott lenni.

Nekem egyébként egy elmozdult patentszem okozott akadást, bár az szemmel is látható volt.

2023. okt. 5. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hagyd. Vidd el bótba, mindenki jobban jár.
2023. okt. 7. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!