Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Miért nem lesz laza a kónusz...

Miért nem lesz laza a kónusz kontrás hátsó keréknél, ha meghúzom az anyákat?

Figyelt kérdés
A kontrás biciklim hátsó kerekénél be szoktam állítani a kónuszt a szokásos 'inkább laza, mint szoros' ill. 'kicsit lazább, mielőtt beteszem' címszóval. Ez szokott is működni, de most raktam bele egy új rudat, és akármilyen lazára állítom a kónuszt, ha meghúzom a két oldalsó anyát, mindig túl szoros lesz, szorul a kerék. Már próbáltam annyira lazára is, hogy szinte szétesett az egész, de amikor meghúztam, mindig szoros lett a kerék, nem futott rendesen.
2023. okt. 14. 16:09
 1/8 anonim ***** válasza:
A kónusz kontraanyájával mi van?
2023. okt. 14. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Igyál meg egy sört és ugorj neki újra. Aztán megint és megint és megint.

Előbb-utóbb rá fogsz jönni hol kúrod el.

2023. okt. 14. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

20:45 Hát, rajta van. Azt huzigáltam, próbálgattam a szorostól a lazáig, de akármilyenre állítottam be, a külső anyák ráhúzásával mindig megszorult a kerék.


22:06 Úgy csináltam, de nem jöttem rá.

2023. okt. 15. 08:52
 4/8 anonim ***** válasza:
Akkor vegyél még sört és kezdd újra, de nyitott szemmel.
2023. okt. 15. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nincs bőr a képemen mástól segítséget kérni, de kénytelen leszek.
2023. okt. 15. 20:24
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem értjük egymást.

A kónusz után van egy kontraanya, aztán a váz és utána jön a rögzítő anya.

Ha a kónisz a kontraanyával összehúzod akkor nem mozdulhat el!

2023. okt. 16. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 tothp ***** válasza:

Ez nekem is fura.

Mert patentszáras keréknél lehet a száron akkorát húzni, hogy a tengely kicsit "zömül". De csavarosnál nem kéne ilyennek lennie, ha a záróaanya és a kónusz rendesen össze van kontrázva.

2023. okt. 21. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi. Az egyik biciklis rossz tengelyt adott, amire a másik azt mondta, hogy az egyiknek fogalma nincs. A másiktól kaptam egy megfelelő tengelyt, és azt beraktam. Azóta jó. Köszönöm a válaszokat.
2023. okt. 26. 14:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!