Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Milyen érzés egy pedelec...

Milyen érzés egy pedelec kerékpárt hajtani? Mennyire fárasztó?

Figyelt kérdés
Akarok venni egy ilyet, hosszabb utakra... 25 km-t is mennék vele.

2023. okt. 14. 16:34
 1/8 anonim ***** válasza:
Olyan mintha erős hátszélben tekernél.
2023. okt. 14. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
62%

25 km-t ne nevezzük hosszú útnak.

25-ös átlag sebesség az pont egy óra tekerés, ami kb. semmi, főleg egy pedelec-el.

2023. okt. 14. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
29%
nem fog 25-el menni, mert idegesíteni fogja, hogy örökké ki-be kapcsol 25-nél.
2023. okt. 14. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
80%

Attól függ, hogy hol mész vele és milyen rásegítési fokozatban. Ha az Alpokban tekersz 25km-t eco módban, akkor fárasztó lesz. Ha az Alföldön turbó módban tolod, akkor szinte magától fog menni.

Az elektromos birnga egy sokoldalú eszköz, egyedül a bringás edzettségétől, lustaságától, beállítódásától függ, hogy mit hoz ki belőle.

2023. okt. 17. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
nem mentél még alföldön szembeszélben
2023. okt. 17. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem is tudok többet hozzá tenni, előttem mindent elmondtak.


Ha nagyra állítod a rásegítést, akkor nincs hajtás okozta endorfin felszabadulás, nincs az a boldogság érzés ami a fizikai aktivitástól szokott felszabadulni.


Viszont a pedált akkor is hajtani kell bizonyos erővel, hogy a gép segítsen.


A beállított fokozattól függ, hogy neked mekkora erővel kell nyomni a pedált.


A rásegítés hegynek felfelé jelent sok segítséget, amikor egyébként is nehéz menni.

Sík úton sokszor be se kapcsolom, csak tekerem, mint egy sima bringát.


Nagyon meredeken van amikor nagyobb rásegítésre felkapcsolom és erősen vissza váltok, hogy könnyen felmenjek.


Kisebb hegyes völgyes terepes részen mindig megérzi az ember, milyen rásegítést érdemes választani, hogy tudj menni azért lendületesen és kellemes izommunkának éld meg a hajtást.


A lényeg, a beállított rásegítés és a választott áttétel arányának a megfelelő beállításával lehet egy kellemes haladást elérni.


Volt olyan terepen, hogy én rásegítéssel nyomtam és egy srác úgy húzott el mellettem a hegyi bevágódott ösvényen, hogy a felkapcsolt rásegítéssel is épp csak tudtam menni azzal a tempóval, pedig 80-85 Nm a rásegítésem, ami azért jónak számít!


Volt olyan is, hogy egy karcsú bringával elhúzott mellettem, az én teljes rásegítésem ellenére egy vákony versenybringás kinézetű géppel valaki, akit minden igyekezetem és max rásrgítés ellenére se tudtam elérni. Szóval egy versenyző egy könnyű géppel ott tudja hagyni a 250 Watt + emberi átlagerővel hajtott gépeket.


Az enyémben nincs sebesség korlátozás. Tudok menni sík úton 37-38 kmh-ig, de nem szoktam kihasználni.


Amivel kényelmesen, jólesően tudok menni, az 18-23 kmh, a széles terep gumival, amiben 2.5-3 bar körül van a nyomás.

2023. okt. 18. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 tothp ***** válasza:
71%
Ha meg idő előtt lemerül az akksi, akkor hajthatod az egész kócerájt kenyérgőzből.
2023. okt. 21. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
63%

Az elején, még erővel telten érdemes kihagyni a rásegítést és sima kerékpárként használni, legfeljebb csak rövidebb, nagyobb erőt, induláskor nagyobb nyomatokot igénylő részeknél érdemes kicsit bekapcsolni a rásegítést.


Hegyre fel, nagyon jól tud jönni, ha az első 30 km-t magad tekerted le a nagyobb részben síkon, és sok maradt még az akkuban a hegyek közé a 80 km-es hegyi körből, és a hazafelé útra, amikor az ember még fáradtabb.

2023. okt. 23. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!