Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Miért 17cm-es a bringákon...

Miért 17cm-es a bringákon levő hajtókar és miért nem lehet kapni kb. sehol hosszabbat, ha például ortopédiai okból szükség lenne rá?

Figyelt kérdés
Nem az országútisok méregdrága cuccairól van szó, hanem a tök sima kerékpárokra szerelhetőkről, hiszen van aki csak 160cm-es, de van aki 2 métert is eléri, nyilván így a lábuk se egyforma, és még ha azonos magasságú is két személy, a lábhossz eltérő. SŐT még egészséges embernél se biztos, hogy egyforma a két lába, akinek meg volt például balesete, annak szinte biztosan nem az.
nov. 19. 22:41
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

Egyrészt van 16, 16,5 centis hajtókar is

Másrészt fontos, hogy megfelelő vázméretet is válassz

Nekem pl éppen csak hogy nem nagy a vázam, így a hajtókar kicsit “rövid”, azaz megfelelő ülésmagasságnál (ahol még tudok váz felett állni úgy hogy a felsőcső “nem vág be” odalent) nincs teljesen kinyújtva a térdem a hajtókar alsó állásánál.

nov. 19. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
45%
Kicsit hülyeséget írtam. Szóval a lényeg hogy a megfelelő ülésmagasság (nekem) az ahol még az ülésen ülve lábujjhegyen ki tudom támasztani magam. És ilyen alacsony ülésmagasságnál mivel a vázam nagy, rövid a hajtókar, nincs kinyújtva a térdem
nov. 19. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

A kérdés az volt, hogy HOSSZABB hajtókar miért nincs.

Nem az ülésbeállítgatás érdekel.

nov. 20. 00:08
 4/21 Alex Fly ***** válasza:
46%
@3: mert nincs rá igény és kereslet; illetve a szokásos csapágymagasság esetén hosszabb kar esetén túl alacsonyan lenne a pedál az alsó állásban -szóval a hosszabb hajtókarhoz más geometriájú váz is szükséges lenne...
nov. 20. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

Mondjuk leírhatnád, hogy mi a cél a hosszabb hajtókarral.


Egyébként van hosszabb hajtókarral is MTB rendszer.

nov. 20. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Négyszögtengelyes a bringák 90%-a. 170mm-nél hosszabb hajtókar felszerelése lenne a cél, lényegtelen, hogy leér-e vagy sem, nem ez a kérdés lényege. De egy rekumbensen mikor érne le? Soha. Hase gyárt is a tandemeihez állítható hajtókart, négyszögtengelyesben is, de csak max 170-ig lehet kihúzni.


De nézzük akkor, MTB-ben milyen van és hogy van? Mi kell hozzá?

nov. 20. 01:29
 7/21 anonim ***** válasza:
81%

Előbb mond el mi a cél vele. Szinte fogadni mernék rá, hogy a kisebb hajtókar és ezáltal magasabb üléspozíció lesz a megoldás.


Hosszabb hajtókar arra jó csak, hogy nagyobbat lehessen taposni, de az minden, csak nem eü.-kompatibilis elképzelés.


Eddig nem mondtad egyébként, hogy négyszöges rendszered van.

nov. 20. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

A cél az, hogy hosszabb hajtókar legyen mint 170mm, hogy mennyivel, azt nem tudom, mert nem tudom kipróbálni milyen hosszabb hajtókarral tekerni.


Szóval az említett MTB-rendszer hogy van, milyen? 68mm-es angolmenet a kiindulási alap, jelenleg 119-es tengellyel, de most hagyjuk a láncvonalat, nem azon van a hangsúly, hanem a hajtókar hosszán.

nov. 20. 08:27
 9/21 anonim ***** válasza:
90%
Vannak még 175-ösök is bőven, azt biztosan ki tudnád próbálni.
nov. 20. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Tudnál linkelni párat?
nov. 20. 10:05
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!