Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Kerékpár kormány magasságát...

Kerékpár kormány magasságát hogy kell beállítani?

Figyelt kérdés
egyrészt technikailag, másrészt ergonomiailag

dec. 28. 01:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
72%
Nulladrészt pedig milyen fajta? Mentes, vagy Ahead?
dec. 28. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
65%
Harmadrészt a bicikli milyen fajta-stlusú?
dec. 28. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
olcsó monti mást nem tudok
dec. 28. 20:36
 4/13 anonim ***** válasza:
31%

Arra hajlított kormányt lehet tenni:

[link]


vagy állítható stucnit:

[link]


vagy villanyak toldót:

[link]


Persze a pontos megoldáshoz pontosan tudni kelene hogy milyen az a kormány ami a gépen van.

Ha csak ennyi meg hogy mtb, akkor sokkal egyszerűbb ha elviszed szervizbe minthogy otthon állsz neki barkácsolni.

dec. 28. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
65%

Montinál nincs szabály. Más kormánymagasság ideális mászáshoz és más ereszkedéshez. Ha aerodinamikailag akarsz jó lenni, akkor tedd minél mélyebbre. Ha az nem érdekel, akkor állíts be egy számodra kényelmes poziciót. Ennyi.


A stucni az egy teljesen más téma, azzal a reach-t állítod és az sokkal fontosabb paraméter... Nyújtsd ki a két kezedet előre és dőlj le teljesen a kormányig törzzsel. A stucni hossza akkor jó, ha pont a csuklódra esik a kormány. Persze előtte az üléspoziciót is érdemes beállítani, mert attól is módosul a reach.


Az általam említett beállítások nyilván az ideálisnak tartott alapbeállítás. Egy bike fit az lényegében innen indul, ezt finomítják tovább.

dec. 29. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
köszönöm és ezt nem lehet úgy állítani, mint a nyerget, hogy kilazítom és feljebb húzom?
dec. 29. 01:16
 7/13 anonim ***** válasza:
Ezért kérdezték, hogy milyen kormány van a bringán. De gondolom látod te magad is, hogy vannak-e külön hézagolók, stucni és kormányszár... Ha ilyet nem látsz, akkor valószínűleg "kilazítod és feljebb húzod" fajtájú a kormány. Ha komponensekből épül fel, akkor a hézagolókat kell a stucni alá vagy fölé tenni, attól függően, hogy feljebb vagy lejjebb akarod állítani. Ha a stucni nem egyenes, akkor forgatni is lehet. Szerintem keress rá youtube-on és tiszta lesz.
dec. 29. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Hagyományos:

https://www.youtube.com/shorts/SniGehgD1vs


A head + állítható szögű:

https://www.youtube.com/shorts/UICTV7CxbDE


A felső csavart csak annyira kell meghúzni, hogy ne szoruljon a kormány.

dec. 29. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
a hagyományos videó alapján csináltam, a váz felett még kulccsal is meg kellett lazítani, be volt ragadva, úgy mentem vele pár kört, ettől kilazult(majdnem elestem) visszatenni már nem lehetett, még úgy se, ha a legkisebbre tettem, a felső imbuszos hosszú csavart nem lehetett semmibe se betekerni
dec. 30. 23:34
 10/13 anonim ***** válasza:
70%
Vidd el szervizbe, mindenki jobban jár és te se töröd ki a nyakad.
dec. 31. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!