Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Ami pumptrack pályákat ilyen...

Ami pumptrack pályákat ilyen 70 milla körül építenek, azoknak mennyi lehet a reális áruk? Itt is megy a mutyi?

Figyelt kérdés
Az én városomban is épült egy 70 millióért, amit jó dolognak tartok, de a lopást azt nem. Van benne vagy 300-400 négyzetméter aszfalt. Rákerestem, és 7300 forintért találtam négyzetméterenkénti árat. + még ugye van itt földmunka, tervezés, tereprendezés, de akkor is nagyon soknak tűnik a 70 millió. Ilyen 5-6 millió forint tűnik reálisnak.
febr. 3. 15:11
 1/8 anonim ***** válasza:

Jó reggelt kivánok! A NER 14. évében fel teccet ébredni?

Mennyé', csapassad! Ne gondolkodj azon mi mennyibe kerül, mert úgysem tudsz rajta változtatni.

febr. 3. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
1.: Azt gondoltam, hogy a bringások becsületesebbek, meg ez egy fiatal cég, bringás múltú egyénekkel, akik küzdöttek értünk, akiknek köszönhetjük, hogy vannak ilyen pályák, és profi munkát is végeznek. Ez személyesen érint engem, és igen rossz szájízt adna az ottani időtöltésemnek, ha tudnám, hogy ebből a pénzből igazából akár dupla olyan magas elemeken, kétszer szélesebb aszfalton tudnám kétszer olyan hosszú nyomon csapatni.
febr. 3. 17:31
 3/8 anonim ***** válasza:
Ne légy ennyire naív, ha valaki "bringás" attól még szereti megnyomni a ceruzát. Egy kis boríték a polginak és máris eltűrik a durva túlárazást. Mindenhol ez megy.
febr. 3. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 MGéza ***** válasza:
100%
Ja, meg a telekisajátítás, a munkabér, a tervezés meg a kivitelezés, az infrastruktúra kiépítése... Igazából csak a költségek javát nem kalkuláltad bele abba az 5-6millióba amibe kb az üres telek kerül magában.
febr. 4. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
4.: Tehát akkor ez nem túlárazva kerülhetett kivitelezésre? Nem loptak el belőle semmit?
febr. 4. 14:14
 6/8 tothp ***** válasza:

Furcsán számolsz. Az autó is csak pár száz kiló vas, aluminium, műanyag, meg pár kiló egyéb "szirszar", mégis milyen drága.


Egy normálisan megcsinált pálya esetén nem gondolnám, hogy olyan nagyon túl lenne árazva. Tereprendezés, alap tömörítés, stb, stb.

febr. 5. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

6.: Miért számolok furcsán? Kitudnád fejteni bővebben?


Közben keresgélés közben találtam egy céget [link]

, és ők 4-12 millió forintot írnak.


"300-400m2 Kresz pálya tervezési és kivitelezési költsége: ~ 2 041 500 Ft"


És itt van néhány általuk épített pálya: [link]

febr. 5. 22:30
 8/8 A kérdező kommentje:
A kresz pályát csak viszonyítási alapként írtam, hogy mennyiért aszfaltoznak. Persze a pumptrackhoz kell még egy markoló + lapvibrátor is a tömörítéshez.
febr. 5. 22:32

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!