Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » SPD SL pedállal mennyivel...

SPD SL pedállal mennyivel lennék gyorsabb? 10 Km en mondjuk 1 perccel is akár?

Figyelt kérdés

Eddig még csak hagyományos taposó pedállal kerékpározom országútival.

Kivancsi lennek hogy milyen lenne az SPD SL pedál, gondolom inkább csak előnye van a hagyomanyos pedalhoz kepest.

Mondjuk egy 10 Km es Strava segmensen 1 perccel is gyorsabb lennék egy automata SPD SL pedállal mint a hagyomanyossal?


Koszi valaszokat

Üdv


febr. 7. 00:13
 1/9 anonim ***** válasza:
40%

10km-en biztos nem fogod észrevenni.

De sokan ajánlanak országútihoz.


Viszont elég drága, a cipő is, szóval csak rajtad áll.

febr. 7. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ha csak munkábajáráshoz, városban használnád, akkor felejtsd el :D
febr. 7. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 MGéza ***** válasza:
0%

Én igazából nem tapasztaltam jelentős javulást spd és taposás között, de végig spd pedálom volt így célszerűség miatt, vettem hozzá. Edzettség, állandó verseny magaddal, jobb teljesítményre sarkallás többet nyom a latban mint egy cipő.

Sokkal jelentősebbet javultam miután lett stravám és nézegettem a szakaszokat hogy a francba, a hónapban/évben 10/10 vagyok, de 5-10 mp választ el a középmezőnytől csak. Nos, a legközelebbi alkalommal lefaragtam. :)

febr. 7. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
41%

Az elején még ront is az átlagaidon ugyanis hozzá kell szokni, meg kell szeretni, tanulni, vele bánni.

De hosszútávon csak előnye van.

febr. 7. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
31%
Viszont nem mindenkinek való, van egy haverom aki meghülyül tőle hogy folyton ugyanabban a pozícióban van a lábfeje.
febr. 7. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ha tudod használni akkor gyorsabb leszel,fogalmam sincs 10km-en mennyivel nem outis vagyok.

Az a gond ezzel hogy ki kell próbálni,hozzá kell szokni,csak hát drága.

febr. 7. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
35%

Most ez, hogy “drága”…

Nem tudom mi drága benne, főleg outin… mikor egy hajtásrendszer kerül 2-3kilóba…

20-30egy tisztességes pedálért, meg 20-60egy cipőért, szerintem nem drága… pláne ha évekre veszi az ember…

Az meg hogy egyáltalán tetszik e a dolog bemész decathlonba aztán megveszed a legolcsóbb pedál + cipőt, haverom nemrégen 25ből megúszta mindkettőt.

De akár jófogáson is vehetsz használtat méglevesebbért.

febr. 7. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"20-30egy tisztességes pedálért, meg 20-60egy cipőért, szerintem nem drága… pláne ha évekre veszi az ember…"

Pont ezaz, hogy külön kell venni.

okoska.

febr. 8. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
És akkor mi van, ha külön kell venni okoska? Mit változtat azon a tényen, hogy drága e vagy sem?
febr. 8. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!