Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » A 2x8 sebesség már elég...

A 2x8 sebesség már elég mászós terepekre?

Figyelt kérdés

Bringát nézegetek a meglévő outim mellé, amivel nagyon rossz minőségű aszfalton is lehet csapatni. Egy épített acél gravelt néztem ki. Acélhoz képest egész könnyű, nincs 11 kg. 2x8 sebességes. De ennyi sebesség vajon elég mászós terepekre? Múltkor pl mentünk olyan 100+os utat, amiből 500 méter emelekdés kb 10 km-re esett, azárt az emberes volt. :D De gyakran megyek pl végig a BuBán (bár itt az outival szoktam), vagy a Balatonfelvidéken is, ahol a az útminőség miatt nagyon jó lenne ez a kis gravel. :) Erre a felhasználálsra vajon elég lehet a 2x8? Végüis mostanában az 1x11, meg 1x12 sebi a divat, és a 2x9 azért ennél több. :) Az outimon 2x10 van, azt egy mászósabb úton teljes spektrumában kihasználom.

Illetve ha nem elég, akkor ugye olyat lehet csinálni, hogy az első tányérokat cserélni kisebbre, hogy jobb legyen vele mászni? Bocsi a buta kérdésért, de imádok bringázni, viszont műszakilag semennyire nem értek hozzá. :)



márc. 19. 09:00
 1/6 MGéza ***** válasza:
100%
Nem a sebességek számától, hanem az első-hátsó lánckerekek egymáshoz viszonyított áttételi arányától lesz mászófokozatod. Röviden ennyi.
márc. 19. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 honnantudjam válasza:
100%

Néha nehéz elhinni, de sok 1x11-nek, 1x12-nek nagyobb tartománya van, mint a 2x valamiknek. Nem véletlenül "divat", egyszerűbb és könynebb rendszerek ezek.

[link]

Itt próbálgasd a különböző lánckereket, és meglátod ;)

márc. 19. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. :) Tényelg tök hülye vagyok a tmémához... De szervizben venném amúgy a bringát, nekik akkor majd megemlítem hogy az az igény hogy mászós kell. Így is egy csomó minden ét lenne építve rajta, akkor már ehhez is hozzá lehet nyúlni akár. :D
márc. 19. 11:22
 4/6 anonim ***** válasza:
Az 1 x pár fokozat kivétellel átlóban hajtott , keresztbe váltott . A 2 x ez jóval kevesebb .
márc. 19. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 MGéza ***** válasza:

Az 1 elől tányér esetében úgy helyezik el a tányért, hogy a hogy a hátsó középső tányérral essen egy vonalba, így minimalizálható a keresztbefutás. Az én 3 tányéros rendszereimnél is a legkisebb keresztbefutást a középső lánckerékkel lehet elérni, mivel kb azonos kitérítést jelent a hátsó legkisebb és legnagyobb tányérra rakás. Aki nem tudja kezelni a 3 tányéros első rendszert, annak úgymond "bolondbiztos", legalább nem fogja 48-36 áttétellel visíttatni a láncot csak mert nem tudja mikor hová kéne kapcsolni, mivel a váltás a legtöbb kocabringásnak nem evidens.

Igazából keresztbeváltás csak Rohloff, Shimano Alfine, egyéb agyváltós rendszereknél van kiküszöbölve teljesen, na meg single speednél értelemszerűen.

márc. 19. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 tothp ***** válasza:

Találomra benéztem egy webshopba. Mindenféle kompatibilitás és típusválasztás nélkül:

Azt se számolgattam, hogy van e megfelelő átfogóképességű váltó (szerintem biztos)


Létezik 50-34 fogszámú hajtómű.

Ha ahhoz párosítasz egy 11-32 fogszámú kazettát, abból már a 34:32-es fokozat majdnem 1:1 áttételt hoz. Azzal már azért elég sok helyre fel lehet tekerni.

márc. 21. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!