Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Miert mondják azt hogy nem a...

Miert mondják azt hogy nem a Váz számit?

Figyelt kérdés

Azt szoktak mondani egyesek , hogy egy kerekpárnál nem számít annyira a márka ( Váz gyártó).

Nekem van kettő országútim nagyjából azonos felszereltségű aluminium vázas bicajok. Az egyik egy Rock Machine Raceride, másik egy Trek Alpha 1.5 ös.

Azért a Trek váza olyan mintha jobb lenne könnyebb stb.


ápr. 4. 20:21
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
64%

Szerintem meg pont hogy a váz a legfontosabb...

Az, hogy nemcsak a mérete, hanem a formája, geometriája is kényelmes legyen neked. Mert egy váltót, féket, bármit le tudsz cserélni, de ha a váz nem jó, nem kényelmes neked, akkor megette a fene.

Nekem 2 kerékpárom van, a magasabb felszereltségűt használom kevesebbet, mert (hiába ugyanaz a méret, mint a másik), más a geometria, és nekem egyszerűen nem olyan kényelmes, mint a másik.

ápr. 4. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
22%
A boltokban kapható kommersz biciklivázak mind ugyanott készülnek Taiwanon. Természetesen vannak olcsóbb és drágább vázak, de azonos áron nincs minőségi különbség az egyes márkák között.
ápr. 4. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
0%

Miért hiszed azt, hogy csak ún. országúti bicikli létezik?


Egyébként meg van az a nyeregcső és kormányszár amivel minden bringa mindenkinek jó. Kempinggel, bromptonnal mindenki tud közlekedni.

ápr. 4. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim válasza:
16%
Én MTB s vagyok, az ilyen kerékpároknál általában a váz másodlagos. Országútinál pont hogy a váz a fontosabb. Fontos hogy milyen nehéz, és hogy kényelmes e a geometria. Szerintem ezt a mondást terepkerékpárosoktól hallhattad, mert ez nálunk van elterjedve.
ápr. 5. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Nem mindenkinek mondjuk ezt, én legalábbis nem. De mikor az a kérdés, hogy valaki milyen márkájú trekkinget vegyen, ott tipikusan ez a válasz. Egyébként nem törvényszerű, hogy mindig a drága váz a jó. Specializednak is van repedésre, törésre hajlamos szériája.
ápr. 5. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 tothp ***** válasza:

"nem számít annyira a márka"

Ebben van némi igazság. Nem csak a "full fapad" kategóriában fordul elő, hogy egy bizonyos vázat a gyártó felkínál és több kerékpár márka részére is megfelelőek a paraméterei. Tehát simán előfordulhat, hogy 2-3 (akár több) márka ugyanarra az alapra építi a bicajokat.

Az viszont mégiscsak fontos szempont, hogy ha mondjuk egy neves gyártó "rá meri rakni" a saját matricáját egy vázra, akkor az már annyira xar nem lehet.

ápr. 5. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 tothp ***** válasza:
71%

Még valami.

mégis csak a váz a legfontosabb. Minden más cserélhető.

ápr. 5. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
a váz is cserélhető
ápr. 5. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
59%

Kimondja?

Bár való igaz,hogy rengeteg eset van amikor ugyan azt kapod csak más nevén. Így valóban nem számit hogy ki a "gyártó" megrendelő.

A rádobalt alaktrészek esete is ugyanez. Ha xy-t irok rá már csak 5000 de, ha márkás akkor 20000 ugyaz a gép gyártja. Csak épp 2héttel késöbb.

ápr. 5. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 tothp ***** válasza:
Nyolcas anonim: Persze, de az már egy másik bicikli.
ápr. 6. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!