Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Ha a felniről szerszám nélkül...

Ha a felniről szerszám nélkül tudom fel-le szerelni a külsőt, akkor az még használható?

Figyelt kérdés

Kb. 3300 km van egy CST 32-622 külsőben, és hétvégén egy defekt után feltűnt, hogy nem is szépen fekszik fel a felnire, meg a gumiban (nem a felniben) van egy tojás is.


A gumi 2 éves, néhányszor kellett lefejteni defekt után (tüske), viszont most már szerszám és erőlködés nélkül felmegy-lejön. Elméletileg ott van benne a huzal, nem értem, hogy lazulhatott meg ennyire. Általában 6 bar-ra fújva használom (100 kg, ez a max nyomás).


A felni nincs megütve (beütve, megütve, deformálva).


Új gumi, vagy érdemes még a régivel próbálkozni? Profilmélysége még lenne.


ápr. 8. 16:04
 1/9 anonim ***** válasza:
Simán használhatod, nem kell betojni. Felrakás után ellenőrzöd, hogy körben egyenletesen a helyén fekszik-e.
ápr. 8. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha befekszik a pereme a felnibe és a 6 bar nem emeli ki, akkor jónak kell lennie.
ápr. 9. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 tothp ***** válasza:
61%
Ha megfelelő a technika, nem túlméretes a belső, a legtöbb gumit le lehet szerelni szerszám nélkül. Csak szépen be kell símogatni a peremet a felni árkába. Pikk pakk leugrik. Nekem régen a 20-22 mm-es országúti Vittoria és Continental gumik simán lejöttek ha akartam. És a helyükön maradtak 7-8 barral is, ha "az volt a dolguk".
ápr. 9. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 MGéza ***** válasza:
Hol van a gumiban a tojás? Fotóz le ha teheted és mutasd meg! Bizonyos esetekben, ha rossz helyen sérül a külső felület akkor az cserés mert sorozatos defektekhez vezethet, szerintem azt meg nem akarod.
ápr. 10. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Mostanra vettem egy új külsőt, az még rajta van kb 40-45 km alatt nem volt gond.


Elsőre felfújáskor ott is ki akart bújni a belső, mint az aranyér, de igazgattam kicsit és most jó. De ezt legalább szerszám nélkül nem tudtam felrakni.


Bár az új külső is kicsit tojást mutat (lehet azért, mert a boltban régóta lóghatott, ahogy fel volt akasztva?).

ápr. 10. 11:52
 6/9 MGéza ***** válasza:
Most vagy a belső nem megfelelő méret, vagy rosszabb esetben a felniddel történt ott valami szerelés közben, ami nyolcast nem okoz, de egyéb gondot igen. Én elvinném egy szerelőhöz, vagy vennék egy másik belső első körben inkább, gondosan ügyelve rá, hogy az ajánlott gumimérethez passzoljon.
ápr. 10. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 tothp ***** válasza:
Ha nem igazodik rendesen a gumi, jót tesz egy kis szappanos víz. Be kell nedvesíteni a perem és a gumi pereme közti érintkező felületeket. Érdemes úgy felfújni, hogy a kerék ne a földön álljon (ott hajlamos a perem becsúszva maradni. Máris tojás lesz) kicsit túl kell fújni, aztán visszaereszteni az üzemi nyomásra.
ápr. 10. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 MGéza ***** válasza:
Ja igen, a belsőt foltoztad? A foltoknál általában az ajánlott max nyomás 4 bar körül van, ha hatra fújtad, akkor lehet hogy attól púposodik. Akkor cserélned kell.
ápr. 11. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nem vesződök a foltozással, nem éri meg.
ápr. 11. 10:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!