Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Idősebb, alacsony nőnek...

Idősebb, alacsony nőnek milyen méretű kerékpár lenne jó?

Figyelt kérdés
Nagyon alacsony vázas, városi jellegű kerékpárok esetén is elég eltérő méreteket ajánlanak a netes oldalak a kb. 160-163 cm-es embereknek, ráadásul sok típusnál csak egy méret van. De amúgy se jó a "nagy" bringa az olyanoknak, akik fel- és leszálláskor bizonytalanok és nagyon nem hosszú a lábuk, esetleg van rajtuk felesleg is, szóval nem tudnak csak úgy fel-le ugrálni. Rövidebb, falusi utakra, bevásárláshoz, két falu közötti bicikliútra, egy kis friss levegős mozgáshoz, kimozduláshoz kell. Nálatok volt ilyen a családban? Mekkora váz- és kerékméret vált be, milyen típusú kerékpárral?

ápr. 21. 13:40
1 2
 1/13 MGéza ***** válasza:
65%

160cm, az nőben nem alacsony. XS/S méret lehet neked a jó. Amelyik kerékpárból csak egy méret van az általában kritikán aluli minőség szokott lenni, olyat senkinek nem ajánlok. Úgy sejtem nem akarsz rá sokat költeni, de egyszerűbb lenne ha elárulnád hogy mégis, mennyiből tervezed venni gépet?

Mindenképp női vázas, 28-as trekkinget ajánlanék agyváltóval vagy egy egyszerűbb váltással.

ápr. 21. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Valóban nem akarnék vagyonokat költeni rá, talán 80-130 ezret.

Gyanítom, hogy maximum S-es vázméret lesz a jó, de valahol számokkal irják, máshol meg M-et ajánlanak.

A városi kerékpár néven kínált bicikliknek alacsonyabb a váza középen, ehhez képest a trekkingeké nincs kicsit magasabbra szabva?

A 28-as mérethez képest a 26-os nem adna kicsit több biztonságot? 2,54 cm-rel lenne lejjebb a kerék közepe, igaz? Akkor a váz is alacsonyabban van ennyivel, könnyebb rá felszállni. Vagy a 26-os mérettel nem olyan jól gurul és kényelmetlenebb?

ápr. 21. 14:10
 3/13 MGéza ***** válasza:
56%
26-os kerékkel nagyobb erőkifejtésbe kerül ugyanaz a sebesség általában, nagyobb kerék stabilabb, de nem annyira könnyen irányítható. Alacsony vázas kerékpárra mindre könnyű felszállni szerintem. Ha középen, nem nyereg fölött lendítve akarod a lábad átrakni, akkor a tipikus női városi vázas kialakítás kényelmesebb. Mondjuk egy Neuzer Balaton N3, hogy konkrét bringát is ajánljak.
ápr. 21. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
60%

cm-ben kell nézni a vázméretet. 46-48 körül szerintem jó lesz, lehetőleg alacsony átlépésű (mélyvázas). Trekkingből is van iyen, de a kerékméret 28-as, ez viszont ne tántorítson el, nincs jelentősége, nem lesz magasabb tőle a bicaj.

Viszont 80-100 ezer körül jó minőséget nem nagyon kapsz. :(

ápr. 21. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Az U vázas Budapest C bringát próbálja ki. Pont neki készült.

Vagy ezt a Hunyadit.

[link]


De van egy halom "városi" is ami tökéletes, viszont a "trekking" nem neki való és totál fölösleges.

[link]


"fel- és leszálláskor bizonytalanok és nagyon nem hosszú a lábuk, esetleg van rajtuk felesleg is, szóval nem tudnak csak úgy fel-le ugrálni. Rövidebb, falusi utakra, bevásárláshoz, két falu közötti bicikliútra, egy kis friss levegős mozgáshoz, kimozduláshoz kell."

ápr. 21. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Valóban legkézenfekvőbb a városi, a trekkinget azért írtam, mert a kérdező megemlítette.
ápr. 21. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Ha valaki megemlíti valahol, hogy másik faluba is biciklizne, máris azt hiszik, hoy akkor a trekking a hű meg a ha, ha másik városba akkor már országúti KELL!!!

Egy fenét. A "városi" pont ugyanazt tudja, csak a biciklipiacon mindenki megy a másik hülyesége után.

ápr. 21. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

" A városi kerékpár néven kínált bicikliknek alacsonyabb a váza középen, ehhez képest a trekkingeké nincs kicsit magasabbra szabva? "


Ezt írta a kérdező, erre válaszoltam. Egyébként én is városit használok, volt trekkingem is, de nem szerettem.

ápr. 21. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

A Neuzer Balaton tetszene, de a weboldalon be lehet állítani testmagasságot, mégis semmi változás nem történik, ha 160 cm-t állítok be, ha 185-öt. Alul a leírásnál található, hogy elérhető vázméret 18'-as.


Máshol írják, hogy "A városi kerékpárok méretét tekintve Pl.: Csepel Budapest, Neuzer Balaton, 2 kerékméret határozható meg, a 26" és a 28". De a vázméret nem változik 26" vagy 28"-on belül. Így általában azt szoktuk javasolni, ha valaki 165 cm-nél alacsonyabb, akkor 26"-ost válasszon, aki 165cm-nél magasabb, az már választhat 28"-os kerékpárt."


Ezek szerint ennél egy vázméret van, és csak a kerékmérettel lehet pár centit spórolni? Mert ugye a 26-os méretnek 2,54 cm-rel lejjebb van a kerék középpontja, emiatt a váz is annyival lejjebbről indul.

ápr. 21. 20:58
 10/13 anonim ***** válasza:
Ez nem egészen így van, hiszen ott van pl. a 20-as kerekű camping bicikli, azt is tudja használni felnőtt ember és mégsem a földön ülve teker.
ápr. 21. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!