Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Érdemes kerékpárt vásárolnom?

Érdemes kerékpárt vásárolnom?

Figyelt kérdés

Jelenleg van egy 26"-os MTB-m amit régebben nyertem, vele kettő gond van. Egyrészt kicsi rám, kb 28" lenne nekem jó, és így fáj a hátam biciklizés közben. Másrészt MTB, amivel hosszabb távon nem tudok annyira helytállni mint egy crossal. A váltójával egyébként történt valami gond, mivel a max fokozatra nem tudok vele kapcsolni.


A kérdés az, hogy vegyek-e egy új biciklit. Budapesten lakom, városon belül nagyrészt tudok bubizni - picit kényelmetlenül, mivel nem mindenhol lehet letenni és 30 percenként váltani kell, hogy ne számoljon fel percenként 40 forintot.


Iskolába járáshoz és a mindennapokban nincs szükségem kerékpárra, viszont sportolásként és egyéb események alkalmával használnám. Sportolásként használva 70-80km-t szoktam megtenni. Utánanéztem és béreltem már kerékpárt amikor sportolni szerettem volna, de az volt a tapasztalatom, hogy elég drága - napi kb. 4000ft ami igazából nem is napi mivel záróráig vissza kell venni -, másrészt elég kényelmetlen az, hogy az határozza meg az utamat, hogy a legvégén még vissza is kell vinnem a biciklit. És amúgy kerékpárt sem lehet bérelni akárhol.


Egyébként kerékpár szereléséhez és fenntártásához nem értek.


Vegyek-e egy új kerékpárt, ez a kérdés. Most felgyorsult ez a téma, egyrészt azért mivel tavasz van, másrészt mert a Spárban összegyűjtött matricákkal tudnék kedvezményesen venni egy KTM kerékpárt május közepéig.

"50.000,- Ft a kedvezmény a 299.999,- Ft vagy az alatti vételárú kerékpárnál

75.000,- Ft a kedvezmény a 300.000,- Ft és 399.999,- Ft közötti vételárú kerékpárnál

100.000,- Ft a kedvezmény a 400.000,- Ft vagy a feletti vételárú kerékpárnál"

Ez egyébként egy picit csúsztat, mivel a legtöbb kerékpár ára 99.999-re végződik, tehát ha 75.000 helyett 100.000 forint kedvezményt szeretnék akkor egy 399.000ft helyett egy 499.999est kéne választanom - bár lehet, hogy van valami 430.000 is.


Szerintetek szükségem van kerékpár vásárlásra?



ápr. 25. 13:41
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
67%

Ezt csak te tudod. Ha belefér anyagilag akkor vegyél. Ha nem akkor ne.


Én a te helyedben tuti nem vennék de nem is használom annyiszor

ápr. 25. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
0%

"Jelenleg van egy 26"-os MTB-m...Egyrészt kicsi rám, kb 28" lenne nekem jó, és így fáj a hátam biciklizés közben. Másrészt MTB, amivel hosszabb távon nem tudok annyira helytállni mint egy crossal. A váltójával egyébként történt valami gond, mivel a max fokozatra nem tudok vele kapcsolni."


Elmész vele egy bótba, a hátsó váltót megjavíttatod. Veszel bele üléscsövet, megoldatod, hogy a kormány magasabban legyen (kormánycsere, stucnicsere stb) és kész is a bringa ami tökéletes lesz neked.

ápr. 25. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

2

Akkor lenne tökéletes, ha a felsoroltak mellé még vennék egy nagyobb vázat és két nagyobb kereket. Ja, ez már az, mintha vennék egy újat

ápr. 25. 14:58
 4/23 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem vegyél másikat, de más fajtát (fitness, gravel, trekking). Használt is jó lehet, ha ha egy hozzáértő át tudja nézni.
ápr. 25. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
63%

26-os kerekű MTB tudsz venni 150 és 195 centi magassághoz is. Nem a kerék mérete a meghatározó, hanem a vázé.

Nagyobb kerékre (29) MTB esetén lenne szükséged, ha sokat terepezel.

De neked bővel jó lenne a mostani bringád, ha a mérete jó lenne.

Még az is lehet, hogy egy stucni csere elég lenne.

ápr. 25. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
85%
Helyedben lecserélném főleg ha tényleg mész 70-80 kilométereket is.
ápr. 25. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
65%
Valóban nem a kerékméret határozza meg, hogy mekkora bicikli kell neked, de ilyen nagyobb távoknál szerencsésebb a 28-29-es, mert haladósabb.
ápr. 25. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
0%

2-es vagyok.

Ha jobban tudod mindenkinél, minek kérdezed?

ápr. 25. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

8

Azt tudom, hogy a bicikli néhány alkatrészének megváltoztatása nem oldja meg a méretbeli problémákat

A kérdésem az volt, hogy érdemes-e a leírt kerékpárhasználatomnal vásárolnom egyet, vagy inkább az érné-e meg jobban, ha bérelnék, és MOL Bubit használnék

ápr. 25. 20:57
 10/23 anonim ***** válasza:
0%
Már leírtuk többen is. Ha képtelen vagy dönteni, akkor maradj a régiben. Ha sok pénzed van akkor dobj ki 3-400eFt-ot a rettenetesen hiányzó 2,5cm-ért a kamu sparkuponos szuperakcióra.
ápr. 25. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!