Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Ma tekertem 183 km-et egy...

Duke81 kérdése:

Ma tekertem 183 km-et egy cross-trekking bringával, ez szerintetek nagyon extrémnek számít? Bp - Tiszafüred

Figyelt kérdés
ápr. 27. 18:24
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
22 szavazat
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
41%
gratula!
ápr. 27. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm! 🙂
ápr. 27. 19:43
 3/16 anonim ***** válasza:
81%
Viszonyítás kérdése.
ápr. 27. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
75%
Túlzás hogy extrém, de nagyon szép teljesítmény, gratu. :)
ápr. 27. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Tanuld meg, hogy workoutozni kell, nem tekerni.
ápr. 27. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Mindenképp szép teljesítmény, már ha csak azt nézem, hogy ennyit ülni a nyeregben a Föld népességének 1% se tud. Hogy mennyire sport teljesítmény az attól függ, milyen sebességgel tetted ezt. Én is szoktam napi 200+ km túrákat tenni országútival. 20-22 km/h-s átlaggal egy jóleső túra, amit akár másnap folytatnék. 26-os átlaggal halálközeli élmény és utána pár napig nem tudok biciklire gondolni.
ápr. 28. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
73%

Mihez képest? A kollégáim azon is megdöbbentek kezdetben, potenciális Tour de France győztesnek gondoltak, amiért Nyíregyháza külvárosából a belvárosába biciklivel járok be dolgozni (kevesebb mint 10 km-ről beszélünk).


Egyébként ez nagyon szép teljesítmény, de extrémnek egyáltalán nem tekinthető. Szintkülönbség a Gödöllői-dombságot leszámítva gyakorlatilag nincs az útvonalon, az odavezető utak jó része is barátságos (még a 3-as is), a cross trekking pedig - bár nem ez az elsődleges célja - alkalmas ilyen túrák lefolytatására.


Szóval ez megsüvegelendő teljesítmény, de helyén kell kezelni.

ápr. 28. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Este még kiegészítettem pont 200-ra mivel a keletiből még haza is kellett tekernem rákospalotára. :)

Egyébként 19,8 volt az átlagom, ami egy trekking bringával szerintem nem olyan rossz teljesítmény. 550 volt a szintemelkedés a túrában. Mentem már közel 2500 szintet is egy útban de azt beletettem 110 kilibe a pilisben.

ápr. 28. 12:17
 9/16 A kérdező kommentje:
Egyébként akik szerint nem extrém teljesítmény azok szerint mi lenne az?
ápr. 28. 12:18
 10/16 anonim ***** válasza:
81%

Figyi, a Balatont szerintem többezer ember tekeri körbe egy évben. Az bő 200 km. Szerintem ez nem extrém, ha ilyen sokan meg tudják csinálni.

Én egy 40 éves nő vagyok, aki csak pár éve kezdett bringázni, előtte sosem sportoltam. Tavaly nyáron minden gond nélkül körbetekertem a balcsit a egy vintage fitnessz bicóval, 9,5 óra alatt.

Szóval ez nagyon szép teljesítmény, a nagy magyar átlag nem tudja megcsinálni, tényleg ügyes vagy. De azért nem extrém. :)

ápr. 28. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!