Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Lánc hozzáér a láncvédőhöz?

Lánc hozzáér a láncvédőhöz?

Figyelt kérdés

16"-os Csepel gyerekbicikli, kívülről zárt láncvédő. Elinduláskor kileng a lánc és hozzáverődik a műanyag láncvédőhöz, csörgő zörgő hangot ad.

Hogy, hol állítható?

"Kilazulhatott" a lánc eséstől?



máj. 20. 12:55
 1/6 TR75 ***** válasza:

Hát ez lehet sok dolog.

1.) maga a láncvédő lazult meg/deformálódott el és ezért ér a lánchoz;

2.) a lánc megnyúlt és ezért alul lóg, hozzáérve a láncvédőhöz;

3.) a lánckerék deformálódott és ezért ér a lánc a láncvédőhöz;

4.) a hajtókar görbült el/lazult meg, ezért ér a láncvédőhöz a lánc;

5.) akár ezek tetszőleges kombinációja.

Ha a lánc megnyúlt, akkor vagy ki kell egy szemet szedni belőle, vagy cserélni kell.

Minimális mértékben akár a hátsó kereket is meg lehet húzni hátrafelé (ha olyan a saru kialakítása), de a megnyúlt lánc hibáit ez nem orvosolja, legfeljebb nem ér a lánc a láncvédőhöz.

máj. 20. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi!

Nincs egy hónapos a bicikli, de úgy látszik nem bírja a kiképzést. :(

máj. 20. 15:05
 3/6 TR75 ***** válasza:
Olyasmi elég gyakran előfordul, hogy egy csavar/anya nincs jól meghúzva, vagy ilyesmi. Nézesd át szakival.
máj. 20. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Az lesz, még garanciális (csak jó messze van a szerviz, de megoldjuk).
máj. 20. 15:31
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem egy öreg biciklim van, azon volt ilyen jelenség. Én úgy oldottam meg, hogy a láncvédő azon részét ahol hozzáért a lánc, egy fogóval feljebb feszegettem, így megszűnt az állandó zörgés. De ez olyan bicikli, amit nem sajnálok, ha a tiétek garanciális, vidd vissza a szervízbe!
máj. 20. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem sokat kell kibírnia, Ha a legényke már nem olyan kicsi és ezerszer jobban bringázik és esik mint te, akkor le is szedhetitek, nem kell az oda.
máj. 20. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!