Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Ezzel lehetne pénzt keresni...

Ezzel lehetne pénzt keresni szerintetek?

Figyelt kérdés

Fb marketplaceről, jófogásról vennék 30-40 ezer Ft-os biciklit, kopóalkatrészeket kicserélném, bowdeneket, fékeket, láncot, stb. váltót, féket beállítanám és megtakarítanám az egészet, majd eladnám 10-15 ezerrel drágábban.


Szerintetek ebbe van reális pénzkereseti lehetőség? Nem százezres nagyságrendre gondolok, csak suli melletti kiegészítésre, havi 50-nel már boldog lennék.


18f


máj. 25. 15:18
 1/9 anonim válasza:
0%
Havi ötvenből az adókat sem tudod fedezni zsenikém.
máj. 25. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Sokan csinálják ezt, szóval bizosan van benne lehetőség. De inkább az a kifizetődőbb, amikor pl. Németországból hoznak be "lomis" bicikliket, amik nem is feltétlenül rosszak, csak ott nem akarnak rá költeni, inkább kidobják. Amikor aktívan böngésztem bringákat, sok olyan hirdetést láttam, ahol felújított, szépen rendbehozott darabokat árultak, de azért ehhez szerintem komolyabb szerelői tudás szükséges.
máj. 25. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Amiket kicserélsz rajta azok élből kerülnek 30-40ezer forintba.

De senki nem venne 80-100 ezrért egy lepukkant de felujjitott bringát.


Èn is jártam így. Megkértek hogy csináljak meg egy ilyen lefosott gépet. Adtam rà egy ajanlatot. A srác gondolkozott majd mondta,hogy ennyiért bocs de nem. 2 nap mulva láttam egy 50ezres nagyáruházi bringán.

40ezeret csináltam volna meg...baráti áron.

máj. 25. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
89%
Ha láncot cserélsz, akkor sort is kell. Ez már az első kategóriában is elviszi a tervezett nyereségedet.
máj. 25. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
48%
Elvileg, de azért egy sornak illik elbírnia 2-3 láncot.
máj. 25. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

#5!


Rotálva vagy rendszeres méréssel és időben cserélve.

De aki 50e alatti bringát használ, az nem szokott ilyenekkel törődni.

máj. 25. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Mint megírták, az alkatrészek maguk többe kerülnhetnek 10-15e Ft-nál.

Aztán ott a másik probléma, hogy el tudod-e adni annyiért, amennyiért akarod, vagy a nyakadon marad és csak veszteséggel tudod eladni.

Na meg az is gond lehet, hogy ez már üzletszerű, azaz adóznod kellene utána. Ha a NAV észreveszi, hogy rendszeresen árulsz bicikliket, simán ellenőrizhet és büntethet.

máj. 25. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Volt egy ismerős aki ezt csinálja (csinálta?). De ő elmegy Devecserre meg hasonló helyekre és fillérekért veszi a kerékpárokat, alkatrészeket. 30-40-ért 10-15 db kerékpárt vesz, nem egyet.

Tudással, szerszámokkal hogy állsz? Ha állandóan guglizni kell hogy mit hogy kell csinálni, meg nincs semmiféle spéci szerszámod ami kell, akkor elég sok időt, pénzt kell beleölni. Kell forgótőke amivel megvásárolod a kerékpárokat, alkatrészeket, szerszámokat, stb. Helyed van normális ahol lehet szerelni? Időd? A helyet lehet fűteni? Mennyiért? Elgémberedett ujjakkal krrrvanehéz váltót állítani :D Van más aki ilyennel foglalkozik? Konkurencia harc várható?

Hol laksz, milyen emberek vannak körülőtted? Kereslet lenne rá? Piackutatást csinálj a környéken! Én is gondolkodtam azon hogy elvállalok néhány kerékpárt, de fillérekért akarják a javítást. "Ez csak egy bicikli, mi kerül ezen x forintba?" Megveszed az alkatrészt, kicseréled és nem akarja kifizetni, benne fog állni a pénzed és még fenyegetőzik hogy a haverokkal jön a kerékpárért.

máj. 25. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 MGéza ***** válasza:
100%
Pénzkereseti lehetőség? Nem annyira. Németországból, Ausztriából tényleg milliószám hoznak be használt, igen jó állapotú kerékpárokat és nézd meg, gyakran aki hivatásosan árulja mint például a kerékpárparadicsom, annak is gyakran hetekig-hónapokig tart túladni rajtuk. Van neked annyi tőkéd hogy befektess, esetleg hetekig-hónapokig várj vevőre? Nem hiszem, mert akkor nem itt kérdezősködnél. Felejtsd el!
máj. 26. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!