Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Egy héten hányszor tornázzam...

Egy héten hányszor tornázzam 50 percet?

Figyelt kérdés
Jó az, ha minden nap tornázom szobakerékpáron 50 percet? Vagy jó lenne ha hagynék szabad napot?
2010. nov. 2. 10:30
 1/3 anonim ***** válasza:
Kétszázszor, az már majdnem kitölti az egész hetet.
2010. nov. 2. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Legalább heti három nap, maximum heti hat, szerintem heti öt az ideális.

Legalább heti egy pihenőnapot muszáj hagyni, különben túledzed magad. Túledzés, amikor azaz nincs ideje kipihenni magukat az izmoknak, így a fejlődés lelassul, majd teljesen kimerül a szervezet, és képtelen tovább edzeni.

Ha pedig heti háromnál kevesebbet edz az ember, a fejlődés túl lassú, ha meg fogyni kíván az illető, akkor végképp eredménytelen.

Szerintem egy kezdőnek és egy profinak egyaránt a heti öt napon való edzés a legjobb, és a fejlődés az intenzitás növekedésében mutatkozzon!

2010. nov. 2. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Bringafutár koromban napi 6-8 órát tekertem, és senkit nem érdekelt, hogy túledzem-e magam. Engem se, egyébként...
2010. nov. 2. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!