Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mit jelentenek a kerékpárom...

Mit jelentenek a kerékpárom alján lévő számok?

Figyelt kérdés
Valamelyik nap tisztítottam a kerékpáromat és a kerékpárom alján (a hajtókar alatt)számokat láttam.Valamikor hallottam hogy ezek a számok azt jelentik hogyha ellopják a kerékpáromat ezeket a számokat kell megadni.Ez igaz?
2010. nov. 12. 13:30
 1/6 anonim válasza:
igaz:)
2010. nov. 12. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Igen, igaz. Olyan, mint az autókon az alváz/motor szám
2010. nov. 12. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

aha,Értem!

és ha netán ellopnák a kerékpáromat akkor a rendörségen kell megadni a számokat?

2010. nov. 12. 19:53
 4/6 anonim ***** válasza:

Igen, ha újonnan vetted a bringát és kaptál rá garanciát, valamint a rendőrségen már eleve lejelentetted hogy a KX2038Z vázszámú kerékpár hozzád tartozik.

Egyébként nem sok remény van arra, ha ellopják akkor meg is találják a rendőrök. nekem mint hobbi bringaszerelőnek körülbelül 20perc fél óra míg szétszedek alkatrészeire egy bringát, ha van egy órám akkor még fel is címkézem és el is dobozolom. Tehát mire észrevennéd, hogy elvitték addigra már jó esélyekkel darabokban van.

2010. nov. 13. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

aha,értem.

Én nem adtam ki a rendőrségnek a számokat.És igen a kerékpárt újjonnan vettem.120000-ért,és nem egy egyszerű kerékpár,ja és van rajta örök garancia.

2010. nov. 14. 09:16
 6/6 anonim ***** válasza:

Igen, az a vázszám. Írd fel, bár nem sok az esélye, hogy megtalálják a bringád, ha már ellopták.


Lopás ellen meg használj jó lakatot, vagy soha ne hagyd a bringád magára (fanatikusok otthon is a szobájukban tartják a bringát, nem a közös tárolóban). Az erős lakat U-lakatot, edzett láncot vagy az egyik gyártó colstok-szerű lakatját jelenti. A vastag sodrony, spirálzár, gerinclakat nem erős lakat.

2010. nov. 18. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!