Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Kerékpár teleszkóp - rugós,...

Kerékpár teleszkóp - rugós, előfeszítéssel? Olajos csillapítás? Valaki elmagyarázná, hogy is működik az ilyen?

Figyelt kérdés
2010. dec. 26. 16:56
 1/8 anonim ***** válasza:

Rugós előfeszítés:

Az egyik villaszárban van egy rugó (esetleg mind a kettőben) A rugó összenyomódik, és visszalöki tudásához mérten a szerkezetet

Olajos csillapítás.

Az egész cucc olajban úszik, ez megakadályozza, hogy "lekoppanjon" a cucc. A rugó itt is a visszaállást segíti elő.


Amennyiben jó a sima rugós villád és a szimeringek is épek rajta annyiban te is fel tudod tölteni olajjal így keményebbé tudod tenni, és ugyan azt érheted el, mint a drágább villák. Vannak bringások akik vállalják az ilyesféle átalakítást.

nekem pl egy Mozo R120a val kezdtem. Amikor eladtam addigra egy "puhább" rugó került bele, és olajfürdős is lett. Ennek az lett az eredménye, hogy szebben és finomabban mozgott mint egy nála 3-4x drágább villa.

2010. dec. 27. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Kösz. Igazából egy alacsonyabb árfekvésű Cross kerékpárt tervezek venni, és eddig úgy néz ki, hogy egy Neuzer X2-es lesz a befutó, azonban a gyári M2000-es teleszkóp szerintem nagyon selejt, és ehelyett ajánlottak nekem egy SUNTOUR - NCX-D típusú teleszkópot, hogy az mennyivel jobb, de még mindig olcsóbb.
2010. dec. 28. 11:09
 3/8 anonim ***** válasza:

Kerékméretre figyelj!

A NCX-D 28"as kerékre az M2000res pedig 26"os bringára megfelelő! (ha jól tudom, bár ne legyen igazam)

Amúgy az összes SRben gyengék a szimeringek és ha gyorsan kapod kerékre akkor rettenet mekkorát tudnak puffanni:)

Tekerésre, túrázásra való. Ha arra veszed és tisztítod akkor inkább azt nézd melyik tud szebben, harmónikusabban mozogni a te testsúlyoddal!

2010. dec. 28. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

M2000-ből csinálnak 28"-ast is, és gyárilag azzal szerelik. Viszont az én mázsa körüli súlyomhoz hááát... :D elég kevés szerintem. Igazából túrázgatnék vele, csupán azért ezt a kategóriát részesítem előnyben, mert az országúti nekem túl komoly, és városban szerintem használhatatlan, meg a merev villa már tönkretette a csuklóm.


Végülis szerinted megérné a csere?

2010. dec. 28. 16:11
 5/8 anonim ***** válasza:

Minden szempontból igényesebb darab az NCX az fix. A Lockout funkció hasznos tud lenni (1mm-re csökkenti a rugóutat tehát olyan mintha merev villa lenne bent.)


Az X2est jól meggondoltad? Mármint ha jóllátom a kerékméret az 28'as amihez elég ritkább küllő, külső, belső, mint a 26'os kerékmérethez.

26'os kerékméret az általános, így abból mindig van a boltban alkatrész, (felni, küllő, köpenyek) ugyanezt 28'asból nem garantálom. Lenni lehet hogy lesz, e drágábban, kisebb választékkal.

Ha mindenképp 28"as kerékméret marad akkor jó választás a csere az NCX-re.

Ha másban is gondolkozol akkor vadássz egy megmaradt 2009\10es Magellan Polaris azt el tudod hozni 80-90 körül.

2010. dec. 29. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Biztosan 28" :) Szeretnék nagy távolságokat viszonylag könnyen és gyorsan megtenni.Egy 26"-os MTB-om van most, és 35 km után már nem igen megy a tekerés, és szeretném ezt a távolságot is növelni, meg a sebességet is.


Igazából a 28"-as vékony kerék nekem olyan lenne mint vmi megváltás. Ha ehhez hozzáveszem a nagyobb áttételt( T48 - T11 ), akkor már fellegekben érzem magam. Mikor próbáltam egy hasonló bicajt, nem akartam visszaadni, mert annyira megtetszett, hogy viszonylag kevesebb erővel sokkal dinamikusabban tudok haladni.


Az alkatrész az nem lenne gond, mert ahová alapból is járok, ott főként trekking kerékpárokkal foglalkozik a tulaj, és ugye azok is 28-asok, meg eddig ha bármire szükség volt megtudta hozni.


Magát a kategóriát megakarom tartani, tehát ezt a Cross típust. Amiket nézegettem más bicajokat ár-"tudás" szempontjából alul maradnak szerintem. Ehhez a hátsó 11 fogaskerékhez ragaszkodok, viszont ebben az árban a legtöbb bicajon menetes racsni van, és arra azt mondták, hogy a legkisebb fogszám ami létezik 13, meg ezt eddig többen ajánlották, hogy jó vétel, és amire kell tökéletes (túrázgatni, kirándulni). Egyedül ez az első villa ami rontja az összképet, de ezt gyárilag is cserélnék, szóval nem lenne sokkal drágább.

2010. dec. 29. 13:01
 7/8 anonim ***** válasza:
áh, így világos. Akkor jó alap lehet így az x2es! sok élvezetes, balesetmentes kmet hozzá!
2010. dec. 29. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Kösz szépen az infót és a jókívánságokat :) Viszont kívánok hasonlókat!
2010. dec. 29. 17:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!