Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Milyen vázat, villát válasszak?

Milyen vázat, villát válasszak?

Figyelt kérdés

Néha-néha becsúszhat egy 10-20 vagy több kilóméteres biciklis túra(aszfalt), és edzésre is ezzel mennék. De elsősorban terepre kellene, enyhébbre. De azért bírnia kell a strapát, és azt, ha nagyobb sebességgel belehuppanok valami gödörbe.


Hány milis villát és milyen stílusú vázat válasszak?


2010. dec. 31. 15:19
 1/6 anonim ***** válasza:

Magellan Polaris, Serpens

Merida Matts


Villa:

Rock Shox, Marzocchi. Lock Out funkcióval, olajos csillapítással. Rugóút 100tól felfelé bármi.

2011. jan. 1. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 fantooom ***** válasza:

Merev vázat, és ne minőségtelen villát.

De attól függ mennyi pénzt szeretnél rááldozni

2011. jan. 2. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
merevet?:O esélytelen. a váz egyenlőre nem aktuális, de villára olyan 15-20-at, tárcsafékkonzollal.
2011. jan. 2. 13:00
 4/6 A kérdező kommentje:
vagy úgyérted hogy nem össztelós? igen énis arra gondoltam. hirtelen azt hittem, h a villára is érted
2011. jan. 2. 13:01
 5/6 Gyula Gergő válasza:
Fontos, hogy a rugózást ki lehessen kapcsolni vagy legalább keményíteni. Túrán nem jó a teló, rengeteg lendületet elvesz tekerés közben. Nekem egy Merida Dakar 660-asom van RST Omega XL-lel, ezzel tekertem körbe a Balcsit háromszor (kb 200 km), a Visegrádi-hgbe ezzel mentem fel, ezzel tekertem Dörgicsénél felfelé és lefelé, szóval igazából ha jó a kondid, túl sokat nem fogsz aggódni 20 km miatt, még egy rollerrel is megteszel annyit viszonylag simán. Neked egy cross country bicikli kell (CC vagy XC, hívják így is). Nézd meg a Merida, Magellan stb honlapján, hogy cross country bicókat milyen összeszereléssel árulnak, és építs össze esetleg hasonlót, ha magad építed, jobban tudsz variálni, hogy mennyit akarsz villára és mennyit vázra költeni.
2011. jan. 4. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Gyula Gergő válasza:
Bocs, RST Omega TL, nem XL.
2011. jan. 4. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!