Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Centrírozás után a kerék...

Centrírozás után a kerék rázza a vázat, ez normális?

Figyelt kérdés

Van egy új kerekem, sajnos sikerült egy hatalmas kátyút kifognom, meg is lett az eredménye. Azonnal mentem bicajoshoz, hogy javítsa meg, meg is csinálta.


Viszont, ha a biciklit megemelem és úgy tekerek rajt egyet, akkor érzem, ahogy a kerék rázza a vázat. Ez normális? Menet közben semmit sem veszek észre. 28"-as trekkingről van szó.


2011. márc. 8. 18:25
 1/6 anonim válasza:
Hosszanti 8 as van a kerékben! Azt is ki kell centrírozni! Szétrázza a kormánycsapágyat és összeroppanhat a kerék. Az izületeidnek se jó! Centrirozd ki!
2011. márc. 9. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
hát akkor elég amatőr a szervízes, ha tojást rakott bele.. vidd vissza, de nem tudom mennyire bíznék ezek után a "szakemberben"
2011. márc. 9. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Kérd vissza az árat és vidd el másik szervizbe.
2011. márc. 9. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ha tojás lenne benne, azt menet közben is éreznéd, hogy üt. Nem lehet, hogy valami súlyosabb pont van rajta (küllőprizma, szelep, mágnes egy kupacban), és az rázza, mikor megpörgeted? A csapágy is okozhat megtévesztésig hasonló tüneteket, és ott jellemző is, hogy csak levegőben pörgetve érezhető. Ha menet közben is előjönne, akkor is arra tippeltem volna először, hogy gumiszerelési hiba. Levegőben rázósat is lehet olyanból csinálni, de azért az már extrém, valószínűtlennek tartom.
2011. márc. 9. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Egy nagyon pici nyolcas maradt benn (minimális), és szerintem azt érzem tekeréskor, hogy vízszintesen ide oda üt kicsit. Tojás az nincs benn szerencsére.
2011. márc. 9. 21:30
 6/6 anonim ***** válasza:
húzd szorosra a féket, hogy a pofák finoman súrolják a felnit, akkor jól látod, hol van hiba. szerezz egy küllőkulcsot és lődd be, hamarabb jó lesz, mint ilyen szervízzel :)
2011. márc. 20. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!