Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Rossz az izmaimnak ha minden...

Rossz az izmaimnak ha minden nap biciklizem? Vmi gyúrós oldalon olvastam, hogy az izmok eddzés után 24 órával, pihenés alatt épülnek.

Figyelt kérdés
szóval mi történik az izmaimmal, ha minden nap tekerek (fél-egy órát)?
2011. máj. 17. 04:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
napi fél-egy órától elég lassan fognak épülni az izmaid
2011. máj. 17. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Viszont ha elég intenzíven csinálod az állóképességed nőni fog.
2011. máj. 17. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
az szuper, köszi! izmokat nem akarok, 21 éves lány vagyok, csak szeretek bicajozni, meg fogyni akarok
2011. máj. 17. 12:23
 4/11 fantooom ***** válasza:

az edzés abból áll hogy amikor mozogsz a szervezeted leépíti magát. Pihenés plusz táplálkozás, ez együtt alkotja a regenerációt. Vagyis itt építi vissza magát a szervezeted (picivel nagyobb szintre mint azelőtt volt)-->fejlődés.

Egy héten ajánlatos minimum 1 teljes napot pihenni. Vagy inkább 2 héten 3 napot :)

2011. máj. 17. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
és ha pl tegnap egy izomcsoportra tornáztam, akkor ha ma is arra tornáznék, az nem használna? mert a héten már nem tudok rá időt szánni, és építeni szeretném azt az izomcsoportot, mert el van maradva a többitől. vagy ma inkább koncentráljak másra?
2011. máj. 17. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 fantooom ***** válasza:
használni használ. Csak tarts a héten pihenőnapot, h az izmok teljes mértékben tudjanak regenerálódni.
2011. máj. 18. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nem akarok új kérdést kiírni, ezért ide írom ha nem baj :), árthat nekem ha minden nap 100km-t bringázok? 13 éves vagyok mentem többször is annyit bírnám. :)
2011. máj. 18. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 fantooom ***** válasza:
birnád 1 darabig. De ez már komoly terhelés a szervezetednek. 1 kis idő mulva túlterhelődnél, kiégnél.Én több éve komoly szinten kerékpározom, és hétköznapokon 70km-t megyek. Hétvégén megyek 1 hosszabbat 160km körül. Ez az a szint amit ki tud pihenni a szervezet, és fejlődéshez vezet. (amúgy tudok nyáron volt h napi 180-200 km-eket mentünk 4 napon keresztül, de akkor kisebb intenzitás mellet, és utána 2 nap pihenő :)
2011. máj. 18. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"az szuper, köszi! izmokat nem akarok, 21 éves lány vagyok, csak szeretek bicajozni, meg fogyni akarok"


komolyan nem értem a fiatal lányokat, mi bajuk van az izmokkal...egészségesen izmos nőknek normális alakjuk van, nem a végleteket kell nézni

[link]

[link]


arany középút is van:


[link]

[link]

[link]

[link]

2011. máj. 18. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
köszi a fáradozást! jó kis képeket linkeltél, köszi! hát igazad van, az arany középutasak jól néznek ki! amúgy már pont gondolkodtam, hogy kéne kezdeni magammal valamit, szóval az előző kommentement vedd úgy, hogy nem írtam. :)
2011. máj. 18. 23:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!