Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Befújhatom a láncot szilikon...

Befújhatom a láncot szilikon spray-vel?

Figyelt kérdés

Nekem a sima műszerolaj állandóan összeszedi a port. Eddig csak telóra fújtam szilikont, szerintetek láncon is beválna, adna elég kenést és tartósságot? Vagy van korszerűbb megoldás is?

Köszönöm.


2011. máj. 29. 00:03
 1/7 anonim ***** válasza:
55%
Elvileg a szilikon is ken és véd a korróziótól. Hogy mennyire hatásos azt nem tudom, a semminél mindenképp jobb.
2011. máj. 29. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Vegyél TF2 sprayt. Teflontartalmú láncolaj. Nekem bevált.
2011. máj. 29. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 tatabike ***** válasza:
68%

Szilikon nem jó lánckenésre, az egy ápolószer, gumi és műanyag alkatrészekhez főleg. Látszólag kenésre is jó, de nem bírja a mechanikai igénybevételt, ergo többet árt, mint használ, a por meg ugyanúgy bele fog ragadni.

A por ellen egyelőre nincs más megoldás, mint 80-100km-enként szépen letörölgetni a láncot egy ronggyal, beolajozni, majd újra letörölni, mert a feleslegesen sok kenőanyag csak még több port vonz.

2011. máj. 30. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
41%
[link] ezt ajánlom mindenre jó én is ezt használom évek óta
2011. máj. 31. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2011. máj. 31. 16:29
 6/7 tatabike ***** válasza:
100%
WD40 bringára? Én nem ajánlom. Kimossa még a maradék kenőanyagot (zsírt) mindenhonnan. Sok helyen nem is engedik használni. Kerékpárosok sem használják, nekem is van, de eszembe sem jutna a kerékpárra fújni.
2011. jún. 2. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
én vágó üregelő sprét használok évek óta
2017. máj. 20. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!