Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Szobabiciklit szeretnék venni...

Moj kérdése:

Szobabiciklit szeretnék venni de igaz, hogy a térdet tönkreteszi?

Figyelt kérdés
Azt szeretném megtudni,hogy tényleg igaz,hogy a térdet meg erőlteti annyira,hogy alig tudsz rendszeres használat után leguggolni vagy, hogy nem tudnám tovább folytatni a bicajozást?
2011. jún. 7. 14:01
 1/8 anonim ***** válasza:
Én 17%-os lejtőkre tekerek fel csomaggal a biciklim hátuljn túrákon, jóval több, mint fél tonnával lábtolózok. És mégis jók az ízületeim. Ne keress kifogásokat, csináld! Am léteznek ízületvédők.
2011. jún. 7. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én úgy hallottam hogy jót tesz a térdnek a bicaj, aztán nemtudom. Én 2hónapja kezdtem el szobabiciklizni, mostmár napi 1 órát tekerek, eleinte fájt a térdem tőle, mert eléggé rossz a térdem, bokám, meg mindenem, de mostmár nem fáj, sőt mintha kevesebbet fájna úgy alapból, mert régebben a sétálástól is fájt egy idő után. Nem kell nagyon nehéz fokozatra állítani és akkor jó lesz.
2011. jún. 7. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Nekem 15 év állandó bicajtól kopás lett a térdemben. Orvos állatal igazolva. A szoba bicajt azért nem használod úgy, mint a sima utcai cangát. Simán tekerheted!!!!!
2011. jún. 7. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszotokat.

Van egy okos nagybátyám és ő mondta,hogy neki a térdei nem bírták meg a feneke .

Én fogyni szeretnék ezért szeretném megvenni.

A rendes bicajozástól nekem sincs bajom,5km után sem.

2011. jún. 7. 14:54
 5/8 anonim ***** válasza:
Csak ha cipelés közben a térdedre ejted
2011. jún. 7. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Nekem 1 hónapja műtötték a térdem, és még az orvosi lapomon is az áll, hogy kerékpározás javasolt. Átlagosan napi 12 km-t teszek meg, de tegnap pl. 27-et. Semmi bajom se lett, így neked se fog :))

(igaz mondjuk én nem szobabiciklin mentem, hanem a normális utcait használtam, de lényegében ugyanaz, csak az előbbivel nem haladsz előre.)

2011. jún. 8. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszotokat :D
2011. jún. 8. 20:52
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem is kb 15 év kerékpározástól mentek tönkre a térdeim. A szobakerékpározástól, ha nem állítod erős fokozatra, akkor talán nem lesz gond. Az a baj a kerékpározással, hogy természetellenes. A térded, főleg hegymenetnek (mivel előrébb áll, mint a bokád)minden súly oda összpontosul, nagy terhelésnek van kitéve. Az úszás sem jó a térdnek, az az orvos, aki azt mondja, hogy ússz, ha fáj a térded azt ott kell hagyni, mivel úszásnál nem hat a gravitáció a és az izületi folyadék nem termelődik, sőt mellúszásnál egyenesen eltávozik a térdből. A legjobb, ha fáj a térded az a gyaloglás természetes (nem beton) sík terepen.
2017. jún. 10. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!