Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mi lehet a hiba? Rövid.

Mi lehet a hiba? Rövid.

Figyelt kérdés
Van egy egyéves bicóm, Shimano Tourney váltóval. Tegnap beállítottam, jól is váltott, de ma már lassú, és nem is mindig vált. Szerintetek bowdent, vagy váltót kéne cserélni? Amúgy ez a jelenség egyre gyakoribb...
2011. jún. 21. 17:02
 1/6 anonim ***** válasza:
Próbáld meg a bowdencserét, az olcsóbb. Egyébként nem lehet, hogy a bowden nincs rögzítve rendesen?
2011. jún. 21. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A bowbent ha nincs "kiszőrősődve" felesleges cserélni, 1-éves bicónál még a megnyúlás mértéke is elenyésző! Más dolog lehet a húnyó PL: bowwdent rögzítő csavarok felazulása a válton, vagy próbálj egy kevéske olajat a bowdenra jútatni oda ahol a bowwden súrlódik a vezető hüvelyben , a váltó mozgó részeit is olajozd meg. stb . Hírtelen nem jut eszembe több.
2011. jún. 21. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Pedig érdemes néha kidobni a bovden külső-belsőt, akkor is, ha nem szőrös. Én épp egy hete cseréltem le a váltóét, szemre jó volt a bovden. Alig tudtam már húzni, most leheletkönnyen jár :)
2011. jún. 21. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Előzőnek: Egy kis olaj valószínűleg segítet volna.
2011. jún. 22. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha leveszed a bovdent meg a bovdenházakat, kipucolod (pl. benzinnel) és beolajozod (én műszerolajjal szoktam, mert az van kéznél), fényévekkel jobb lesz. A váltónak se árt egy kis pucolás és olajozás.
2011. jún. 22. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Ha előző nap állítottad, akkor biza nyúlás. Utána kell húzni, és kész. Ha még mindig rossz, akkor takarítás, tisztítás, végső esetben csere.
2011. júl. 12. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!