Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Az alumínium vagy a vas váz...

Az alumínium vagy a vas váz az erősebb?

Figyelt kérdés

miért van mostanában sokkal több alumíniumos bicikli?

melyik az erősebb? néztem egy oldalon hogy 1000 eurós Scott biciklit és még más falytákat is Alloy 6061 es alumíniumos bicikliket! akkor azok jók?


2011. júl. 7. 08:45
 1/7 anonim ***** válasza:

Vas... Ilyen faJta vázanyag nincs. Acél van.


a váz ereje leginkább a vázgeometriától függ, valamint a felhasznált anyagtól, és a mennyiségétől. Az acél nehéz, de rugalmas és szilárd anyag, szép, vékony vázakat lehet csinálni belőlük, amik egy életen át tartanak. Az alu könnyű, de kevésbé erős, nagyon hajlékony fém. Ezért az aluvázak nem olyan hosszú életűek. Minden buckát, kátyút, bukást megjegyez az aluváz, ha egyszer elhajlott, kuka. (egy acélvázat meg visszakalapálsz, meghegeszted, aztán jó.)


röviden, ha sportcélra veszel bringát, akkor az alu jó lehet, mert könnyebb, de ekkor fel kell készülni arra, hogy gyakrabban lesz kiadásod a bringára.


ha amolyan városi rohangálós kell, amit megveszel, aztán jó 20-30 évig, akkor acélváz (cromo). ha ne mpakolod tele minden szarral, akkor ez is lehet baromikönnyű. az én acélvázas keróm 10,5 kiló. ehhez képest egy aluvázas negyedmillás citycross merida meg 12 kiló legalább.

2011. júl. 7. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
cr-mo acélnál nem kell jobb, rendes hőkezeléssel az isten nem cseszi szét...
2011. júl. 7. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
ja nekem amúgy a bmx-em 8.3kg...és cr-mo acél...nem alu!
2011. júl. 7. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
hát egy MTB-t szerintem nem fognak olyan cr-mo acélból csinálni!
2011. júl. 7. 15:09
 5/7 anonim ***** válasza:
minek neked MTB? ha aszfalton tekersz, az szívás.
2011. júl. 7. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
nem mtb kell nekem hanem cross country! és miért is lenne szíváS?
2011. júl. 8. 10:21
 7/7 anonim válasza:

Hello!


CC felhasználásra ALU vagy Karbon vázakat gyártanak CRMO-ot nem túl gyakran használnak, nem számít annyira az erősség amit a CC vázak kapnak kibírja az alu is.

VAS KIZÁRVA

2011. aug. 26. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!