Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Érdemes lefesteni a biciklit?

Érdemes lefesteni a biciklit?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Van egy kétéves Gepida Mundo 400-as biciklim pont ugyan ilyen színben:

[link]


Mivel a már meguntam a színét, meg egy-két helyen a festék is jön le úgy gondoltam otthon lefestem nem matt fehér illet még valamilyen színnel, de mivel sose csináltam ilyet van egy pár kérdésem is:


-Fog a aeroszolos (asszem ez a neve :D) festékszóró az eredeti festéken?

-Szétszedni nem gond, össze rakni sem. Viszont ha úgyis szétszedem kicserélem a váltót a racsnit meg a marokváltót... menyire nehéz ezt megcsinálni? Sikerülne, ha nem túl sok tapasztalatom van ebben a témában (max netes leírásokkal :) ) ?


Köszi előre is a válaszokat.


2011. júl. 13. 23:12
 1/5 anonim válasza:

szerintem először csiszold le a festeni kívánt felületet majd egy jó fajta akril festéket ajánlok (asszem azt nem kell lakozni) gyors és viszonylag tartós a festésnél arra figyelj h ne csurogjon a festék a biciklin

sok sikert :)

2011. júl. 14. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Váltót kicserélni nem egy nagy dolog. A vázhoz rögzítő csavarokat kell ki és becsavarni. Ennyi.


A racsnit kicserélni sem bonyolult, ha van racsnileszedőd.


A marokváltót, váltókart kicserélni, annyiból tart, hogy meglazítod a tartóbilincs csavarját, lehúzod a kormányról. Fölrakod az újat, bekötöd a bovdeneket.

2011. júl. 14. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

És tapasztalat nélkül menyire lehet jó eredményt elérni?

Illet a "viszonylag tartós" festék mit jelent?


Ha lecsiszolom meddig tegyem? Teljesen a vasig, vagy elég a gyári festéknek a felső rétegét?

Alapozó kell?

2011. júl. 14. 12:02
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha te fested ne állj neki. Akkor lesz szép és tartós, ha normális akril festékkel (nem spray amit kapsz 1-2 száz forintért boltban) és festékszóró pisztollyal normális helyen (pl: autófényezőnél).
2011. júl. 14. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
én lefestettem a vázam, de annyi idõm ráment, hogy legközelebb inkább homokfúvatni vinném. Így munkaidõvel együtt talán még drágább is volt, mintha elvittem volna. Az eredmény egész szép lett, csiszolás majd akrilos sprayvel 4-5 réteg, de nem volt olyan ellenálló, mint a gyári festés. Egyszóval én megbántam, hogy nem vittem el inkább lefujatni.
2011. júl. 14. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!