Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Nyikorgó hang a kerékpárból....

Nyikorgó hang a kerékpárból. Mitől lehet? Részletek lent.

Figyelt kérdés
Egy pár napja nyikorgó hangot kezdett kiadni a vadiúj 1 hetes kerékpárom. Nem mindig csinálja, de teljesen kiszámíthatatlan hogy mikor jön elő. Azt észrevettem hogy általában akkor sikerül "előcsalogatnom" a hangot ha tekerek egy nagyobbat, erősebbet a pedálon. A kérdés adott, mi nyikoroghat egy biciklin? Én a pedálra gondoltam de lehet totál tévúton vagyok...
2011. aug. 2. 10:33
 1/5 anonim ***** válasza:
Vagy a pedál vagy pedig a hajtókart túlerőltetted. Szerintem a hajtókarral van a baj. Ugyan ez volt nekem is a régi montimon, igaz az 1 év után kezdett el nyekeregni. Kicseréltem rajta a hajtókart és nem nyekergett. Lehet, hogy túl lett erőltetve, nem tekertél rajta huzamosabb ideig állva? Az se tesz jót neki éppen.
2011. aug. 2. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
De tekertem rajta huzamosabb ideig állva, de nem hiszem hogy ez megártana egy bringának úgy hogy 50km van benne összesen. Amúgy fura mert nem mindig jön elő a hiba, van hogy menet közben egyszercsak elmúlik és máskor ugyan így előjön...
2011. aug. 2. 12:22
 3/5 anonim ***** válasza:
Mivel új a bringa (és úgy rakták össze, ahogy), nézd át párszor a csavarokat, húzgáld meg a pedált, hajtóművet, stb. Vagy vidd el a boltba, ahol vetted.
2011. aug. 2. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, az lesz, Intersportos canga és a srác azt mondta hogy az 1. szerviz ingyenes. Csak az a gondom hogy nem mindig jelentkezik a probléma, ezért elég hülyén fognak rámnézni ha speciel ott semmi baja nem lesz. Ráadásul fogalmam sincs hogy pontosan honnan jön a hang...
2011. aug. 2. 12:31
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem is ilyen gondom volt. Hajtókaron kellett húzni egy ici picit, azóta nincs. Új bicikli volt, 100 km után utána kellett mindennek húzni. Mondjuk utána megint nyikorgott, de a monoblokkom volt szar, azt kapásból cserélték, utána viszont 100 km múlva megint utána kellett húzni a hajtókarnak, mert megint nyikorgott. Viszont most már tényleg semmi gond sincs.
2011. aug. 2. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!