Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Milyen nyerget ajánlotok,...

Milyen nyerget ajánlotok, hogy ne fájjon a hátsóm?

Figyelt kérdés
Hosszabb túra után (illetve közben) elkezd fájni a fenekem, gondolom mert elég szar nyergem van (gyári). Kb 30 km után érzem, és utána nem a fáradtság miatt kell megállni pihenni, hanem azért, hogy pihentessem a seggem. Szerintem valami olyasmi kéne nekem, ami jó puha és jó mély bevágás van középen, mert nehéz vagyok. Mit tudtok ajánlani? Én nem értek nagyon hozzá, hogy mi a jó :\
2011. aug. 12. 15:11
 1/7 anonim ***** válasza:
34%
Vegyél egy géles nyerget. Akkor később kezd el fájni...Amármilyen nyerged van, az akkor is fájni fog, mert az izmok ott nyomódnak, ahogy ülsz a keskenyebb ülésen...
2011. aug. 12. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Egy tévhitet oszlassunk el azonnal: a puhább nyereg nem feltétlenül jobb, sőt, az esetek többségében inkább rosszabb! Nem a puhaság a mérvadó, hanem a nyereg kialakítása. Az én mountain bikeom nyerege valami műanyagból van, egy kb. 8 mm-es lágy gumiréteggel, és valami műanyag huzattal egybeolvasztva. Kemény mint a kő tapintásra, tudatlan ember azt hinné, nem normális aki képes erre ráülni, én meg azt mondom, hogy a régi nyergemnél, ami sokkal de sokkal puhább volt, jóval kényelmesebb. Az Intersportot ajánlom, ott megállapítják a feneked kialakítását, és ahhoz illő ülő alkalmatosságot ajánlanak, megfelelő bicajhoz.
2011. aug. 13. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Az előttem lévőnek igaza van. A kemény nyereg az egészséges, és ha a seggemhez illő formájút választasz nagyon kényelmes lesz, mert az ülőcsontodon fogsz ülni. A puha nyereggel az a baj, hogy belesüppedsz és a p*csöd el fog zsibbadni, amiből ha sokat kerékpározol gondok is lehetnek. Amúgy kerékpározás közben sokszor ajánlatos az ülésből kiállni, és pár métert állva hajtani.


Amúgy nekem is voltak hasonló gondjaim, vettem egy viszonylag rövid és keskeny, a közepén lyukas nyerget. Marha kemény volt, de azóta semmi baj nincs. Megszokta a hátsó felem. Mikor tavasszal előveszem a biciklit akkor kegyetlen rossz, de 1-2 hét után már megszokom.

2011. aug. 13. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én egy ilyet vettem, talán közepes keménységűnek mondanám, de a hagyományos nyereggel rendszeres mogyorózsibbadásomat teljesen eltüntette :)

[link]

Bár szerintem alapvetően a seggfájás idejét csak kitolni tudjuk a megfelelő nyereggel, mert mégiscsak kéttenyérnyi felületen ülünk, nem karosszékben :)

2011. aug. 14. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2011. aug. 14. 22:44
 6/7 Orika333 válasza:
Probáld ki a pivotel üléseket igaz inkább dirt ös cuc de van streat is
2011. aug. 16. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Kellys Apex. Szupi.
2013. ápr. 29. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!