Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Kerékpáros étrend! Ti mit...

Kerékpáros étrend! Ti mit szoktatok enni?

Figyelt kérdés

Több dolog miatt is kérdezem.

1. Energia. A tekeréshez kell, nyilvánvaló.

2. Porcok. Szeretném őket úgy táplálni, hogy ne legyen később térdízületi problémám belőle.


Szóval kilométerenként kb mennyit fogyaszt egy ember? Milyen és mennyi ételt kell bevinni, abból milyen tápanyagokra van szükség?


Azt tudom hogy egy tipikus szénhidrátdús táplálkozás az csirke+rizs, de az egyoldalú táplálkozás nem egészséges, és nem is kellemes. Állítólag egy felnőttnek a szükségletét napi fél kiló rizs kielégíti, ha sportemberről van szó, akkor meglehet több is.


Azt is tudom hogy tengeri lényekben a porcképzéshez szükséges tápanyag megvan, de mesterséges tablettákat nem igazán szeretnék szedni erre.


2011. szept. 9. 23:02
 1/10 anonim ***** válasza:

Majdnem minden üzletben lehet kapni szójarudakat. Ha megéhezem akkor azt eszek. Ebédidőben ha van hol megállnom akkor megeszem a szendvicseket, amiket otthonról hozok (vaj, sonka, sajt, paradicsom, paprika, saláta, retek szóval minden ami zöldség és szeretem az rajta van). Viszont vízből csak a csapvizet iszom. Esetleg néha néha teszek valami citromos ízesítéső ásványvizet is. Ha ásványvizet teszel akkor olyat tegyél amiben sok a magnézium!


Azt mondjuk nagyon gyorsan megunnád ha minden nap fél kiló rizst meg kellene enned. Inkább egyél húst szerintem. Az kevésbé unalmas :)

2011. szept. 10. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tippet a magnéziumról, de a szóját viszont nem ajánlom. A szója egye mesterséges készítmény, ami nagy mennyiségű fogyasztás során impotenciát is okozhat, vagy a menstruáció megszűnését. Nagy mértékű növényi női hormonokat tartalmaz, amit nem ajánlatos bevinni. Keleten nagyon keveset fogyasztanak belőle, ha valaki ezt beépíti az étrendjébe, annak nagyon óvatosnak kell lenni.

Tehát a szóját kihagynám. Inkább teljes kiőrlésű vagy magvas rudakat jó enni, pl mézzel összeragasztott müzlirudak.

2011. szept. 10. 08:51
 3/10 anonim válasza:

a szóját én sem javaslom, viszont keress rá a spirulinára, ezt ha feloldod, akkor szinte egyből a sejtjeidbe kerül a sok fehérje és vitamin, amúgy a fehérje az nélkülözhetetlen, a rizs is jó, egyél tojást, mondjuk ha lefáradsz nagyon, 1-2 főtt tojglit benyomsz és hamar jobb lesz, amúgy sok-sok víz, minimum másfél liter, de bringázás közben többet is lehet/kell, mert kiizzadod, főleg melegben, másrészt átmossa a szervezeted és kiüríti a salakanyagokat, én aszkorbinsavat szoktam beletenni ( színtiszta c vitamin, semmi vivőanyag és felesleges cucc). A szénhidrátokat se felejtsd el, csak óvatosan velük mert nagyon megdobhatja a vércukrot, utána meg hamar le is esik és megint éhes leszel, egyél olajos magvakat, pl 2 maréknyi kesudió elég niacint tartalmaz, hogy ne legyél stresszes, de mondom a lényeg, hogy rendesen egyél, igyál és vitaminok (és ezt nem feltétlen kell tablettákkal pótolni, mondjuk spirulina teljesen természetes zöld alga, aszkorbinsav szintén természetes:))többit meg, ami leglényegesebb, paradicsom, tengeri halak, tojás, élesztő, olajos magvak biztosítják:)


ízületi problémákkal kapcs - ha a nyerged jól be van állítva, akkor sem a derekad, sem a térded/feneked nem fog fájni, egyébként hamar szétkaphatja, de ha gondolod, vegyél be kalciumot, magnézium is jó (mondjuk a calciummal együtt 'kioltják' egymás hatását)


hogy mennyit fogyaszt az ember tekerés közben? hááát, ez eléggé függ a súlyodtól, meg hogy milyen tempóban tekersz, milyen terepen, úgyhogy ehhez nagyon nem tudok mit hozzáfűzni:S


remélem tudtam vmennyit segíteni:)

2011. szept. 10. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
előző voltam, a vitaminok után ha gondolod, bogarássz itt:) [link]
2011. szept. 10. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

1. vagyok.


Nem is eszem olyan gyakran, mivel a munka miatt csak hétvégén tudok menni túrára és akkor is max. 1-t viszek magammal, ezért hetente csak 1-t eszek. Esetleg 2-t. Egyébként egyre több kerékpáros üzletben kaphatók olyan csokoládék vagy mik, amiben nagyon sok energia van. Bár igaz az áruk is megvan, de én egyszer reggel megettem egyet és este 6ig tekertem anélkül, hogy mást is ettem. Próbáld ki ezt is.

2011. szept. 10. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Még ezt elfelejtettem.


Látom az előző írta, hogy sok víz. Én úgy tudom óránként fél litert kell megenni kerékpározás közben!

2011. szept. 10. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

13:38

Igen segített, bár ez algát beszerezni gondolom nem könnyű és olcsó feladat, a többi megoldhatónak látszik.

Nem a beállítások miatt hanem a porckopástól félek, erre hallottam hogy a polip kagyló és ilyesmik sok glükozamint tartalmaz, ami a porcépítéshez kell.

2011. szept. 11. 11:06
 8/10 anonim ***** válasza:

Ha mar viz, akkor: ACTIVE O2 TWO termekekbol, az almas es a citromos (kulon sport felirattal) magneziummal dusitott es roppant jo cucc.

Amugy a kajalast nem kell tulspilazni, de azert az edzesi metodusodnak megfeleloen a bicosboltokban talalhato energiaszeleteket es zsele-trutyikat siman javaslom, persze ha sportszeruen tekersz.

Ha csak tingli-tanglizol a foutcan, akkor eleg ha bekapsz egy hambit :)

2011. szept. 14. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Kalcium, magnézium kell görcs ellen, érdemes edzés előtt bevenni. Cink is kell, mert az ürül az izzadtsággal, szóval azt is érdemes szedni. A cinkkel annyi a gond, hogy gátolja az előző kettő felszívódását, szóval jobb néhány órával ezek után bevenni.

Kell kálium is, azt a banán adja, ahogy fehérjét és szénhidrátot is.

Vannak még a műzli szeletek, amik szerintem ár-érték arányban nem érik meg. Műzli szeletet, energia italt vagy gélt akkor érdemes tolni, ha azonnali rövid ideig tartó (kb 1 óra) energiára van szükség. Hosszabb távon szerintem jobb valami lassabban felszívódót enni, mondjuk szendvicset, akár még teljes kiőrlésűt is. Érdemes kiszámolni, hogy mennyire lesz szükség, mondjuk 1 óra hegymenet az 750kcal, sík terepen olyan 500kcal lehet, stb... 10 zsemle 1500kcal, 10 műzli szelet 800kcal, 1kg banán 800kcal, stb... Nem jó, ha idő előtt elfogy a kaja vagy a víz, mert fél órán belül jöhet a holtpont, aztán csoda, ha hazaérsz... Volt már ilyenem, nagyon nem kellemes...

Folyadékkal kapcsolatban a legjobban az izotóniás sportital hidratál. A gond vele, hogy drága. Én maradtam a csapvíznél, de ha van időd kikeverni, akkor érdemes lehet némi sóval és cukorral/gyümölcslével izotóniás italt csinálni. Arra kell figyelni, hogy rendesen el kell mosni a kulacsot, vagy eldobható üveget kell használni, mert könnyen elszaporodnak ilyen közegben a baktériumok, aztán összeszedhetsz egy száj fertőzést...

Nekem ennyi a tapasztalatom, de nem szoktam versenyezni, csak hobbiból tekerek.

2014. júl. 4. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Párszáz kilóméterrel több tapasztalattal szerintem a banán a tuti. Illetve nagyon oda kell figyelni, hogy pótold az energiát, én kétszer is voltam úgy, hogy majdnem eléheztem, úgyhogy meg kellett állnom szőlőcukorra, műzli szeletre, meg banánra. Hosszú távon 10+ óra tekerés én azt vettem észre, hogy ezek a cukros lötyik ráhozzák az emberre a cifrát, egyedül a banánnál tűnt úgy, hogy nincs ilyen probléma. A sült csirke, teljes kiőrlésű dolgok, stb... mind olyanok, hogy kell nekik legalább fél óra, ha nem több hogy energiát nyerjél belőlük, addig viszont az emésztés tőled vonja el az erőt, szóval nem éri meg csak szenyát enni, ha kezdesz fáradni. Jobb gyorsan felszívódó szénhidráttal kombinálni, vagy csak szenyűt enni, de a kcal értékek alapján kiszámolt időpontokban, nem amikor már kezdesz fáradni, vagy csak gyorsan felszívódó szénhidrátot enni. Én az utóbbit tartom a legjobbnak, legszívesebben csak banánt ettem volna végig. Vannak még energia gélek, stb... ezekre azt mondják, hogy használnak. Kalcium + magnézium mindenképp ajánlatos indulás előtt, és menet közben is, ha érzed, hogy kezdesz görcsölni. Érdemes vinni betadint, ha eltaknyolnál és algopirint vagy kataflamot, ha sérülés ér, de azzal együtt is szeretnél valahogy hazatekerni. Érdemes olyan útvonalat választani, ami mentén vannak kutak, és újratöltheted a vizedet. Ha nagyon meleg van, akkor elképzelhető, hogy ez sem véd meg a túlhevüléstől, és muszáj lesz megállnod fél-egy órát pihenni vagy hőgutát kapsz. Ezek a maratoni dolgok.


Ha csak egy 2 órás kemény edzésről van szó, akkor az edzés szempontjából teljesen mindegy, hogy mit eszel, mert lesz annyi tartalékod, hogy tudod fedezni belőle. Egyedül arra kell figyelni, hogy ne egyél előtte túl sokat, és ne zabáld túl magad edzés után, és igyekezz végig hidratált maradni.


A főtt rizsnél elvileg fél kiló az 650kcal, egy felnőtt ennek a többszörösét elfogyasztja egy nap alatt, főleg ha sportol.


A porc kérdésével valószínűleg még nem kell foglalkoznod. Amire tekerésnél kell figyelned, hogy csipő magasságban legyen az ülés, a térdek párhuzamosak, a lábfejek ugyanúgy előre néznek, mint a térdek, stb... valószínűleg már mind tudod. Ezen kívül leszed MSM, glűkózamin, kondroitin készítményeket szedni. Szedtem én is, érezhetően jobban kenődtem egy hónap után. A kondroitint nem ajánlom, csak ha rheumatoid arthritis-ed van (reuma), mert enyhe TNF alfa blokkoló, és hosszú távon nem biztos, hogy kifizetődő azt az útvonalat leblokkolni az immunrendszeredben. A többivel kapcsolatban nem tudok olyasmiről, ami probléma lenne szedés közben. Havi 4000HUF körül van egy adag, ami napi két tabletta szokott lenni, de nekem egy tablettánál is mutatkozott eredmény. 3 hónapos kúrák vannak, ha jól tudom. Összességében ár/érték arányban szerintem nem éri meg. Ha bemelegítesz 10 percig edzés előtt, az ugyanúgy használ.


A "mesterséges tabletták" sokszor ugyanúgy a tengeri élőlényekből nyert anyagokat tartalmaznak, mert úgy még mindig olcsóbb legyártani őket, mint vegyszerekből összehozni ugyanazt. Például az MSM-et egyszerű vegyszerekkel összehozni, a glükózamint viszont már jóval bonyolultabb, ezért ez utóbbinál természetes anyagokkal dolgoznak...

2014. júl. 7. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!