Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mennyit számít a szőrtelenítet...

Mennyit számít a szőrtelenített láb?

Figyelt kérdés
A profik, illetve jónéhány hazai versenybringás szőrteleníti a lábat a jobb bőrlégzés miatt. Viszont felmerül bennem a kérdés, hogy mennyi előnnyel jár ez, és megéri-e a folytonos szőrtelenítés?
2011. szept. 20. 19:40
 1/8 bix ***** válasza:
35%
ezt komolyan kérdezed? a versenyzők akik már a bringa súlyán se grammoznak hanem miligrammoznak? egy hajszálni előny, még ha csak placebo akkor is előny nekik. bőrlégzés, légellenállás, akármi. lényegében minimális, alig mérhető változást okoz, mégis ha elhiszi hogy ettől jobb akkor miért ne tegye? 2grammal olcsóbb vázért elmennek ezek a világ végére is, nem hogy szőrtelenítenek
2011. szept. 20. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
83%
Hát erről csak annyi jut eszembe, hogy mindenkinél van betegebb...
2011. szept. 20. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

bix!


Ezeket tudom jól, hogy minden milligrammért "ölni" tudnának, de nekem, egy hazai, nem profi versenyzőnél ez sokat számít? Erre lettem volna kíváncsi.

2011. szept. 20. 20:30
 4/8 anonim ***** válasza:
Azért a választ szerintem Te is sejted... :)
2011. szept. 20. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 bix ***** válasza:
58%
technikailag? nem. mentálisan? egyénfüggő
2011. szept. 20. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
attól is függ mennyi szőr van az adott lábon, nekem kb 5-10 mm vastagon van és sűrű növésű.
2011. szept. 21. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
100%

Egy bringaőrült haverom már nekem is ajánlotta, hogy borotváljam le a lábam. Hogy mennyire szőrös? Van aki emiatt csubakkának, vagy épp jetinek szólít... :)

Személy szerint úgy vagyok vele, hogy eszem ágában sincs lekopasztani a lábaim, mert:

1. b*zis

2. ha nem az, akkor sincs az az isten akiért megtenném

3. szerintem épphogy csökkenti a légellenállását a lábadnak (tudod, golflabda effektus: a felület körül megragad valamennyi levegő, így az elhaladó levegő nem a felülettel, hanem légpárnával érintkezik) :P


Remélem valamelyest hasznodra vált a válaszom. :)

2011. szept. 23. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Felesleges pojácaság ez az egész lábborotválás. A szemüvegednek 100x nagyobb a légellenálása.
2021. jún. 11. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!