Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Biciklit akarok venni! Ti...

Biciklit akarok venni! Ti milyet javasolnátok?

Figyelt kérdés

Szempontok:


- ha jó áll. használt akkor 50-60000 Ft, ha új akkor max. 110-120000 Ft

- merev villás legyen lehetőleg

- jó értelemben vett igénytelenség és robosztusság jellemezze


Egy olyan bringát akarok ami A-ból B-be elvisz. Minimalista, igazi strapa bringát szeretnék. Városban használnám főleg, esetleg ritkábban földúton. Keveset kelljen rá költeni, egyszerű szerkezet legyen. Márka nem lényeges.


Előre is köszi a válaszokat!


2011. szept. 26. 11:43
1 2
 1/11 anonim válasza:
Nekem Kelly's cross-om van. Nem az a kimondott városi, de nem is az MTB. Szóval a kettő között van. Szerintem megbízható, stabil bicó.
2011. szept. 26. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

tesco-s gtx

Nekem olyan van (az a drágább, barna színű, aminek olyan jó felnije van), és teljesen jó, én asszem 26000-ért vettem és idáig csak a racsnit kellett cserélni, meg az ülés letört, és a kitámasztó berozsdásodott(mert télen is használtam) meg megnyúlt a lánc, és azt is cseréltem, és monoblokkot vettem bele( mert állandóan lógott a középcsapágy), meg volt pár defekt...De meg van már másfél éves és sztem jó, max egy tizest költöttem még pluszba rá, és jó minden... én megvagyok vele elégedve.

2011. szept. 26. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigieket!


Utolsónak: éppen az ilyeneket szeretném elkerülni ill. minimalizálni. Az ilyen tescos bringákat nem preferálom:(

2011. szept. 26. 15:48
 4/11 anonim válasza:
Nézd meg:Intersport áruház ,Taifun cross spider.Igaz első teleszkóp van.De én városban használom minden nap már több mint egy éve és nem válnék meg tőle...nagyon jó ára van 50-60 ezer között mozog...
2011. szept. 26. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Én a Kellys Saphixot javasolnám neked, illetve a Specialized Crosstrailt. Minkét bringa nagyon jó, és pont az az átmentet az országúti és a MTB között! Esetleg ha Kellys Saphixot veszel, akkor ajánlanák rá vékonyabb és simább külsőket. Nagyon jó a váltója és ráadásul hátul a nagy fogaskerék a megszokottnál nagyobb, ez jól jön meredekebb emelkedőkön.
2011. szept. 26. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a hozzászólást!
2011. szept. 27. 04:45
 7/11 anonim ***** válasza:

Hát nekem van egy lassan 13 éves Mountain Bike-om. mindig is én bütyköltem, szóval tudok róla egyet s mást.

(ilyen sufnituning szuper verda lett már belőle...még lángnyelveket is fújtam rá) Nem ismerem a mai típusokat, de amilyen alkatrészekből javaslom:


-Schwalbe Silento II gumik (defekt gátló réteg, és annyiba kerül mint a normál gumi) nekem évek óta ilyen van fent, az üvegszilánktól meg vadgesztenyétől megvéd, de a rajz szögtől sajnos nem.


-A magyar utakon nem árt rá egy első teleszkópos villa. Nekem noname van belőle, és teljesen jó, nem kapok nyolcast. Hátsó teleszkóp hasonló okból jól jöhet, bár a csomagtartóval nem tudom hogy jön össze.


-A kerekek duplafalú felniből és alu kerékagyból, meg vastagított küllőből legyenek. (ezek nem is drágák)


-monoblokk legyen középen. a márka nekem noname, de jól megy. Amíg nem volt monoblokkom, évente csapágyak kocka alakúra koptak :-(


-Shimano váltókat javaslok. Nekem jól beváltak, semmi gondom nem volt velük.


-csomagtartó: nekem mindig eltört a rugója... akkor marad a gumipók, a csomagtartóból meg legyen jó vastag fajta.


-sárvédők: elég hosszú legyen... ha nem az, az első kerék feldobja a sarat az első fogaskerékre, és a homoktól elkopik a lánc.meg roszdásodik. Én még egy gumilapot is csavaroztam rá hogy 10 centivel hosszabb legyen:-)


-Világítás: LED-eset vegyél. A dinamó meg sose merül ki.

(én mondjuk őrült fizikus vagyok, nem volt gond a dinamót meg az aksit meg a power LED-es spotlámpát össze mókolni, símán ufónak néznek de nem ütnek el.Már akkor LEDjeim voltak, amikor először bejöttek, tovább bírja, mint a villanykörtés, meg erősebb is.)


-fékek: Nekem V-fékem van, sajnos mikor nyolcasom van, akkor magától is fékez. De legalább elég erős. Ennél szerintem még a tárcsafék a jobb, de ahhoz spéci kerékagy kell ami nem olcsó.


-a bicikli váza: nekem jó öreg acél vázas MTB van, jó nehéz, de mindent kibír. ha meg nem, meg lehet hegeszteni.

Az alu váz meg könnyű, fel tudod cipelni az emeletre.

2011. szept. 27. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ha lenne pénzem ilyesmit vennék A ból B be járáshoz

[link]


mondjuk ezekkel tényleg nem szabad mást csinálni csak keményen tekerni az aszfalton

2011. szept. 30. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

[link]


nagyon király bringa, és rádásul tarcsa fekes! minimal canga

2011. okt. 1. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a válaszokat!
2011. okt. 2. 06:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!