Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Kiknek való a spinning?

Kiknek való a spinning?

Figyelt kérdés

Tegnap elmentem egy spinning órára. Azt hittem, hogy fogom bírni, de szégyen - nem szégyen, a legtöbb részt ülve tekertem végig.


Mekkora edzettség szükséges, hogy végig tudd csinálni a gyakorlatokat. Sokszor volt olyan érzésem, hogy ha felállok futásba,akkor ráesek a kormányra.


Nem beszélve arról, hogy a fenekemben hatalmas izomláz van (bár erre számítottam), illetve a fejem az óra alatt rákvörös lett.


Meg lehet ezt szokni, vagy többet ne menjek ilyen órára?

Mert sikerélményem az nem volt.


Korábbi bicajos tapasztalatom annyi, hogy hagyományos kerékpárral már olyan 5-8 km-eket tekertem vegyes terepen, illetve fél éve az edzőteremben bicajozok heti 2x30-40 percet.(az edzőtermi bicaj üléses, támasztja a hátat,viszont itt majd be lyukadt a hátam a görnyedéstől)


Várom válaszotokat!


2011. szept. 28. 10:20
 1/8 anonim ***** válasza:

Azoknak,akik rövid idő alatt viszonylag sok kalóriát akarnak elégetni és akik javítani szeretnének az állóképességükön.

A női edzések közül meg a spinning az egyik legjobb kalóriaégető.

És nem értem miféle sikerélményre vártál edzetlenül,állóképesség nélkül.

Megszokni?:D

Alkalmazkodsz a terheléshez,fokozatosan nő az állóképesség,ezt szokás edzettnek nevezni.

Aki nem edz rendszeresen az meg hogyan lehetne edzett?

2011. szept. 28. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm


Nem gondoltam magamat edzetlennek. Jó, nem bicajoztam végig a fél országot, de azért tekertem már párszor.


Lehet, hogy heti két edzés kevés (futópad, bicaj,lépcsőző+gépek).


Ráadásul voltak sokkal súlyosabb egyének is, akik mégis bírták. Mondjuk ők már vagy 10 alkalommal voltak.


Ezért kérdezem, hogy mennyit kell edzeni előtte, hogy el tudj menni?


Sikerélmény? Igen. Hogy kitekerem magam, hogy fel tudok menni a hegyre, hogy nem kell ülve maradnom...

2011. szept. 28. 12:54
 3/8 anonim ***** válasza:
47%

Érdekes, de én olyan edzésre nem szeretek járni, ahol már kezdéskor lazán megcsinálom a gyakorlatokat. Voltam már ilyenen, dög unalom volt. Ott is hagytam.

Nekem az nyújt sikerélményt alapvetően (mint ahogy te is írtad), hogy majd összefosom magam, de nem megy. Aztán pár alkalommal később meg már meg tudom csinálni. Aztán lehet emelni a terhelést. Így lehet fejlődni, nem úgy hogy tingli-tanglizol.

Szóval nyomjad csak tovább, az igazi sikerélményért meg kell dolgozni.

2011. szept. 28. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

:) Akkor van remény?


Persze, azért azt gondoltam, hogy nem fogom annyira jól tartani az iramot, mint aki már régen ott van, csak kicsit cikinek éreztem, hogy sokat ülök.


Egyébként erre az órára érdemes bicajos nadrágot beszerezni?


Esetleg mivel lehetne fejleszteni az állóképességet? (lépcsőzőgép?)

2011. szept. 28. 22:52
 5/8 anonim ***** válasza:

Igen vehetsz bringás gatyát,de a futó nadrág is jó,abban nincs betét,ezért másra is tudod használni.

Állóképesség növelésre meg a legjobbak a kocogás és az ugrókötél.

2011. szept. 28. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Hú, köszi az ötletet. s a futónadrág vastagabb anyagú az intim részeknél? Hervis-be, vagy hol kapok ilyet?
2011. szept. 29. 10:54
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem vastagabb,pont fordítva a bringás gatyában alul van egy ülés formájú betét,ezért bringázáson kívül nem sok mindenre használható.

Dechatlonban vehetsz 2000ft.

2011. szept. 29. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

túl sokkal nem lesz jobb, viszont azért jó az!!

én 35-ös bmi-vel jártam, sokkal erősebb lett a térdem, amit a lépcsőjárásnál észrevettem.

a fejem mindig vörös volt, de ezt a többi súlyfeleslegesnél is láttam.

Az ellenállást úgy tekered magadnak, ahogy akarod, természetesen szenvedni van értelme, nem lébecolni.

Amit nem csíptem, a vékony talpú cipóben fájt a talpam, és a felugrálások nem tettek jót a derekamnak, amellett, hogy a fenekemet is odacsapdostam az üléshez:(


De hidd el, hogy lehet élvezni! adj még egy kis időt magadnak!!

2011. okt. 5. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!