Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Téli ruha biciklizéshez?

Téli ruha biciklizéshez?

Figyelt kérdés
Milyet ajánlanátok, ami meleg is, szellőzik is? Aldiban vettem ilyen télinek nevezett felsőt meg gatyát, de tizenpár fokban már fáztam, átfúj rajta a (menet)szél. Ha aláveszek egy bicós pólót, meg még kívülre egy másik hosszút, akkor 13°C körül még elmegy, de most már kezd erősen hideg lenni. Munkába járok, kb. 1 óra az út.
2011. okt. 18. 13:42
 1/8 anonim ***** válasza:
A füleddel mit csinálsz? Nekem az szokott megfájdulni a hidegben, ilyenkor azért kell letennem a biciklit.
2011. okt. 18. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A Decathlonban vannak nagyon jó szélálló kabátok, olyasmit nézz. Alá meg rétegesen, (3 poló + pulcsi, vagy ilyesmi). És ne feledkezz meg a lábadról, mert mire leszállsz, a térded/bokád lefagy, az izületeknek sem tesz jót.
2011. okt. 18. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ja, és fülre: füles sapka (homlokot és tarkót is védje), nyakba: sál. Nadrág alá bundabugyi (jéger nadrág), és egy nagyon jó szélálló meleg kesztyű!
2011. okt. 18. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nekem van egy RP Softshell kabátom. Azzal nagyon elégedett vagyok. Egy sima hosszú mez elég alá olyan 10 fokig. Szélálló, mérsékelten vízlepergető. Életem egyik legjobb beruházása volt. Pont ilyen:

[link]


Fejre meg vettem még pár éve a dekában snowboardos maszkot. Olyan mint a balaklava, csak az arcrészen neoprene, belül pedig vékony termo réteg van. Azzal még gyenge mínuszokban is lehet tekerni.

Nem pont ilyen, de hasonló:

[link]

2011. okt. 18. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Hű, az a maszk nagyon jó! Főleg kell, ha valakinek érzékeny az arc- vagy orrürege.
2011. okt. 18. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! A softshell jól hangzik, keresek valami olyat. A [link] -ról szoktam vásárolni, ott is van pár jónak tűnő dzseki.


Van arcmaszkom, viszont azzal az a baj, hogy felnyomja a levegőt a szemüvegbe amikor kilélegzek, és megvakulok. :D

Valami jó zoknira szükségem lesz még, ma reggel kicsit lefagyott a lábam.

2011. okt. 19. 09:38
 7/8 anonim ***** válasza:
Én ilyenkor még két vékony pólóban járok, a szélálló kabát csak -5 fok alatt jön :) Viszont a lábamon vastag, lábfej nélküli harisnya, combközépig érő zokni, térdmelegítő és farmernadrág van, ebben a rétegrendben (a lényeg a térd, arra kell a logjobban vigyázni). Ha a lábfejed fázik, vegyél kamáslit. A fejemre én vékony pamut símaszkot húzok a sisak alá (síeléskor ugyanezt, de egy másik sisakkal). Kesztyűből most egy névleg téli, gyakorlatilag őszi-tavaszi kesztyűt hordok, -5 fok alatt síkesztyűt fogok.
2011. okt. 19. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én is ALDI/LIDL-ben vettem futónadrágot. Thermogatya, a térdnél 2 rétegű. Na egy vagy két ilyet alulra felveszek, rá egy bringás (szivacsos) nadrágot(ez azért is jó, mert kantáros). Cipőre kamásli. Felül vagy 2 thermomez meg dzseki. Kesztyű, sapka a sisak alá meg ha a nyakad fázós, sál.
2011. okt. 20. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!