Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Napi szintű bicajosok! Hogy...

Napi szintű bicajosok! Hogy van a prosztatátok / vizelettartás?

Figyelt kérdés

Na most ez lehet, hogy egészségügyi kérdés, de itt mindenki bicajozik, ott meg nem.

Én azt vettem észre magamon, hogy rövid időn belül többször kell vizelnem. Ez mondjuk lehet energiaitaltól, a felgyorsult anyagcserétől, meg megfázástól is. De 5+ éve bicajozom napi szinten, és lehet, hogy azóta van, mióta a Hauser Galaxy-m szar nyergén ülök? Mert régebben nem éreztem ilyen problémát, csak mondjuk 1 éve.

Vagy öregszem......?


2011. okt. 30. 16:37
 1/8 anonim ***** válasza:
Vicces, mert én meg pont úgy vagyok vele, hogy ha folyó ügyeimet nem tudom elintézni és úgy kell bringáznom, akkor sokkal tovább tudom visszatartani, mintha gyalog, vagy autóval mennék.
2011. okt. 30. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Igazából nem is kifejezetten a bicajozás közbeni vizelési ingerről van szó, hanem általában véve.

Ismerem valamelyest ennek az anatómiáját, és a prosztatát alul a gátnál lehet terhelni. Itt lehet erősíteni is, az úgynevezett pc-izom "tornáztatásával". Télen neoprén huzatot teszek az ülésre, mert azt nem akarom, hogy megfázzon.

De a terheléstől, mikor egyszerűen ülök rajt, lehet baja? Vagy keressem máshol az okot?

2011. okt. 30. 17:16
 3/8 anonim ***** válasza:

Valahol hallottam vagy olvastam, hogy aki sokat biciklizik, annak tényleg prosztata gondjai lehetnek. Valami statisztika kimutatta, persze ami a nagyátlagra vonatkozik, az nem biztos, hogy rád is, de azért benne van a pakliban.


Ez nem elsőkézből való tapasztalat, mivel én még csak pár hónapja vettem egy trekking kerékpárt, és még semmi ilyesmit nem tapasztaltam magamon, teljesen rendben vagyok altestileg. Mondjuk nem is vagyok éjjel-nappal a biciklin.

2011. okt. 30. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy ez lenne gond, hogy kerékpározol. Vegyük a Tour De France versenyzőit. Na ők tényleg naponta edzenek vagy 5órát és mégsincsenek ilyen gondjaik. Valami más is lehet, mindenesetre én pont úgy vagyok, hogyha kerékpározni indulok akkor elégsz nap nem kell. Nem tudom miért, lehet azért mert a folyadék nagy részét kiizadom. Írtad, hogy rossz a nyerged, lehet nyeregre kapni Géles üléshuzatot, vagy pedig vegyél géles ülést. Az eléggé kényelmes, saját tapasztalat!
2011. okt. 30. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ez egyénfüggő lehet, és nem igazán lehet általánosítani. Én is már tizen sok éve bicajozom napi szinten, és nem volt még ilyesmi gondom. Megfázás esetén volt gyakoribb, de akkor bicajozás nélkül is gyakrabban kell pislantanom.
2011. okt. 30. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én is sokat megyek (közl. + túra), de eddig nem volt ilyen nyavajám. Viszont egy ilyesmi ülést próbálj ki, ha tudsz:

[link]

A rendszeres mogyorózsibbadásomra meglepően jó lett.

2011. okt. 31. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem nyom az ülés? Lehet az a gond. Az egész bicaj legyen kényelmes, úgy egészséges. Az ülésre ez kifejezetten érvényes!
2011. nov. 2. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A lyukas ülések "istenek" ebben a témában,most bicoval együtt kaptam egy lyukatlan nyerget és még mindig a beállitással bajlodok 4.honapja:A régi lyukast 1perc alatt belőttem,ez meg összevissza nyom. lyukast vegyél a vizeléssel és tartással semmi probémám
2011. nov. 5. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!