Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » 14 évesen még nem késő verseny...

14 évesen még nem késő versenyszerűen elkezdeni kerékpározni?

Figyelt kérdés
Most 14 éves vagyok, és jövő tavasztól szeretnék komolyabban elkezdeni kerékpározni (outival). Viszont amint tudom majdnem minden versenyző akinek már emítik a nevét az 6-7 évesen kezdte. Nem is szeretnék azon a szinten lenni mint ők, csak helyi esetleg hénány külföldi versenyen szeretnék részt venni. Milyen kerékpárt ajánlanátok ill. mennyit kerékpározzak naponta és milyen intenzivitással, hogy valamire vigyen pár éven belül?
2011. okt. 31. 22:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A leírtak alapján késő.
2011. nov. 1. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
11-14 éves koromban kenuztam. Akkor a 12 évest már idősnek nevezték. 20 éves koromig semmit sem sportoltam. Többször álltam már dobogón. Egyik haverom 30 évesen kezdte és hasonó szinte fejlődött, mint én.
2011. nov. 1. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló. És milyen kerékpárt ajánlanál? Ha lehet akkor cross/trekking érdekelne legfőként.
2011. nov. 1. 20:28
 4/11 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem késő mert az számít hogy milyen magasba tudsz majd jutni nem az hogy jövőre esetleg nem leszel olyan magasan.
2011. nov. 2. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Ami írsz, az éppen nem a verseny kategória. Ha outizni szeretnél, akkor vegyél outit. Ha trekingen tekersz tavaszig és utána felül egy országútira, akkor a válladdal nem fogod bírni megtartani a felsőtestedet. Más izmok terhelődnek.

Most éppen az alapozás kezdődik. Akár bringa nélkül is kezdheted a felkészülést.

2011. nov. 2. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
És hogy gondoltad a bringa nélküli felkészülést?
2011. nov. 2. 16:18
 7/11 anonim ***** válasza:

Futás, úszás, konditerem. (Terem helyett én otthon szoktam súlyzózni, felülni, stb.)

Az alapozás arról szól, hogy állóképességet szerezzél, a keringésedet felkészítsd a komolyabb terhelésre. Ehhez nem szükséges bringáznod. Persze nem árt a bringa, de télen egy melegítőben le tudsz menni futni fél órára, a biciklizéshez pedig komolyan fel kell öltözni. Sokba kerül az első téli bringás szezon. Csúszós úton, sötétben úgysem engednének a szüleid. A pulzusmérő fontosabb, mint a bringa.

2011. nov. 2. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Én e nyáron is már sokat bringáztam. Júl. 15 megkaptam a bringát és szeptember végére már benne volt 950km. Szóval inkább arra fog kelleni a torna, hogy formában maradjak. De köszönöm a tippeket. Úszni szeretek szóval szerintem inkább az lesz, de a súlyoktól sem zárkózom el. Köszönöm a tippeket, nagyon hasznosak voltak!
2011. nov. 2. 19:43
 9/11 anonim ***** válasza:

A válaszíró 85%-ban hasznos válaszokat ad.


Egyetértek. Nagyon jól leírta.

2011. nov. 3. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Azt nem tudom hogy késő e de én 16 éves vagyok és minden nap 50-65 km-ert tekerek időjárástól függetlenül és egy Gepida Alboin 300-asom van nagyon jó gép és ezt ajállom neked is csöves mountenbikeal nem lehet versenyezni hajrá sok sikert :))))
2011. nov. 14. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!