Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Van értelme váltót lopni?

Van értelme váltót lopni?

Figyelt kérdés
Testvérem biciklijéről köddé vált egy 3 sebességes Torpedó váltó. Az öcsénk azt mondja, nem is volt rajta, én emlékszem, hogy direkt váltósat akart (mindig is agyváltós biciklije volt), nővérem pedig határozottan állítja, hogy volt rajta váltó. Mennyi idő leszedni egy ilyen váltót, és van-e értelme? Mi utal arra, hogy volt váltó a biciklin (a keréken mit nézzünk)? Köszi a válaszokat!
2012. jan. 4. 12:49
1 2
 1/11 anonim válasza:
Komolyan azt kérdezed, lelopj-e egy váltót valakinek a bringájáról?
2012. jan. 4. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
A váltót nem könnyű leszerelni, főleg, ha "agyváltós", mivel az a kerékagyba van építve, csak a kerékkel együtt vihető! A külső is macerás, a tengelyanyát levenni, bovdent kikötni, stb. Ráadásul így nem lesz láncfeszítés, ami egyből feltűnik.
2012. jan. 4. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
több fogaskerék van a hátsó kerék tengelyén? ezek közözz lehet váltani a láncot. apropó (itt van 3 bicikli, rájuk néztem) kehet a hajtókarnál is több fogaskerék. ez esetben biztos hogy volt váltó.
2012. jan. 4. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Egy egy éves bicikliről van szó, és hogy jobban megnéztük, a komplett hátsó kereket kicserélték, egy acélfelnis kereket tettek a helyére. (De minek vesződött ezzel?!) Az első kerék alufelnis, a hátsó is az volt. :S :(
2012. jan. 4. 13:57
 5/11 anonim ***** válasza:

valaki szórakozik veletek :D

ez ilyen.. képzeld el ezt mondjuk egy lakás ajtajával.. valaki kicseréli :D mekkora már.

nincsenek kamerák a közeledben? mert ez ilyen vicc szint, remélem nem bántó hogy annak találom.

2012. jan. 4. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Hát, mi csak kínunkban nevetünk rajta, mert legalább a bicikli használható így is. Panel tárolóban bütykölhették meg...
2012. jan. 4. 14:01
 7/11 anonim ***** válasza:
Zárt tárolóban simán. Megnézhetitek, hogy van-e nyoma a kormányon a váltókar bilincsének, meg egyébként a vázon a bovdenvezetésnek. Az agyváltó nem olcsó mulatság (bár egy háromsebességes még annyira nem is drága).
2012. jan. 5. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

igen,a bovdennek vannak a vázon ilyen "kitámasztói" amik vezetik. elvileg hasonlóan mint a fék bovdennek.

és tényleg groteszk, de ilyenen mit csinálhat az ember, mint röhög? meg mondd el szerintem a barátaidnak, mert ezzel csak tapasztaltabbak lesznek: ilyen is van.

2012. jan. 5. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ez egy baromság. Azt ugye te sem gondolod komolyan, hogy valaki vitt magával egy cserekereket és kicserélte, beállította a láncfeszességet meghúzta a csavarokat. Ha ellopták volna akkor a hátsó keréknek hűlt helye lenne, nem egy másik lenne a helyén.

"Az öcsénk azt mondja, nem is volt rajta," Én ezen a vonalon indulnék el. Lehet öcséd elpasszolta jó pénzért, most meg előadja, hogy nem is volt váltós a biciklije.

2012. jan. 5. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
én is a közeli embereket kérdezném ki, pl. tárolóban lévő társakat. A mi panel tárolónkhoz még 2 másik lakás fért hozzá és egy csávó a motorját akarta berakni, ezért úgy csinált helyet, hogy lomtalanításkor egyszerűen kidobta a cuccaink egy részét kérdés nélkül. Vannak ilyen emberek.
2012. jan. 8. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!