Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Milyen kerékpárt vegyek, ha...

Milyen kerékpárt vegyek, ha naponta 60-80km-ert kell kerékpároznom?

Figyelt kérdés
Naponta kellene tekernem 60km-ert, 30 oda és 30 vissza. Aszfalton és sík területen kellene ezt megtenni. Viszont ami nem volna mindegy, az a tempó. Legalább egy 30-as átlagot kellene hoznom mindkét irányban. Használt kerékpárt nem szeretnék, de méregdrágát sem. Én egy SingleSpeedes flip-flop agyasra gondoltam, jó döntés lehet ez? Ha nem, akkor milyen kerékpárt kellene vennem? Egy Cross kerékpárral is hozható egy ilyen átlag?
2012. jan. 10. 16:28
 1/1 anonim ***** válasza:

A 30-as átlag az elég nagy (tapasztalataim szerint lakott területen kívül, ha azért vannak települések is, 30km/h körüli utazósebességgel 27km/h körüli haladási átlagot tudok elérni, és 25km/h körüli valós átlagot (amiben már a lámpánál állás, kulacstöltés stb. is benne van, mert azt egyébként a sebességmérő nem számolja bele).)


30 km már elég nagy táv, ha sietsz is, akkor szerintem inkább egy váltós országúti biciklit válassz. Viszont nem kell olyan sok sebesség, 2x5 már elég (ennyi van a régi Csepeleken). Minél kevesebb sebességes a racsni hátul, annál vastagabb és tartósabb a lánc meg az egész hajtás. Ha vízszintes papucsút választasz (ahol a hátsó kerék vízszintes vágásban van rögzítve, nem függőlegesben), később átalakíthatod egysebességessé, nem fog kelleni láncfeszítő.

2012. jan. 10. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!