Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Ha leakarom cserélni hátul a...

Ha leakarom cserélni hátul a patkó féket V -fékre, akkor kell a V fékhez másfajta bowden vagy jó a régi, amit a patkónál használtam?

Figyelt kérdés
2012. jan. 21. 13:52
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Akkor tisztázzuk. Ez cantilever fék és igen, lecserélhető V-fékre. Lehet, hogy kellene hozzá duplafalú felni, de nem feltétlenül szükséges.

Annyit még hozzátennék, hogy a bicajodon a fékpillangók fel vannak cserélve. Így kell neki állni:

[link]

Lehet, hogy már segítene az is, ha helyesen lenne felszerelve, meg normálisan be lennének állítva a pofák, esetleg lecserélnéd őket.


Utolsó kérdésedre válaszolva: ha hiába húzod a bowdent nem mozdul a fék, akkor illene minimum kihúzni a bowdent a házból, megtakarítani, beolajozni, vagy zsírozni és újra összeszerelni.

2012. jan. 21. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat! Ezt a bringát tegnap kaptam ,most kezdem majd el megcsinálgatni.
2012. jan. 22. 09:21
 13/18 -Fremen- ***** válasza:
A sok rozsdát nézegetve nem tudom, hogy érdemes-e egyáltalán pénzt és energiát ölni egy ilyen állapotú járgányba.
2012. jan. 22. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
A fékpillangó felcserélése oka lehet annak, hogy nem mozdul. Felfelé próbálja húzni a bowden!
2012. jan. 22. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
igazából pénzembe a fék nem kerül mert ingyen kaptam. A láncról a rozsda jó olajzással elfog tűnni ,vannak szépséghibái de alapvetően szerkezetileg nincsen baja,a funkcióját kiszolgálja és nem fogom megvenni 40 ezerért a tesco -s vagy az auchan-os hulladékot! Akkor már inkább ez a kopott gép.A fékprobléma megoldodott! Köszönöm fölleg "zoll" válaszát,sokat segített! De a többieknek is köszönöm a hasznos válaszokat!
2012. jan. 22. 13:21
 16/18 anonim ***** válasza:
hát szerintem meg kell az a dupla falu felni !! mert az másik biciklire is át rakhatod..amugy kb 10 perc alat el lehet intézni ezt a szimpla falu felnit ..egyszer tul keményre fújtam az ennyimét ..mentem vele 200 m..és el repedt alattam..( sulyom kb 55kg )
2012. jan. 23. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
hát nem tudom... Én is kb 50 -56 kg vagyok és amióta bringázom azóta szimpla falú felniket használok és soha nem volt egyikkel sem probléma. Ha nem ugratsz vele és tényleg arra használod a bicajt amire való akkor az a legkevesebb , probléma , hogy szimpla falú felni van rajta.
2012. jan. 24. 15:23
 18/18 A kérdező kommentje:
az meg már nem a felni hibája ,hogy a megengedettnél keményebbre fújtad.)
2012. jan. 24. 15:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!