Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mi kattog a bicikli kerekén?

Mi kattog a bicikli kerekén?

Figyelt kérdés

Nos most vettem egy új kereket minden franko vele nem lötyög normálisan felraktam olajozva be van és mégis mikor megyek a bicajjal kattog mintha törött lenne a küllő. Mikor először észleltem (felrakás után kb 2 perccel) akkor megálltam megnéztem semmi törött vagy laza küllő minden oké. Megpörgettem a kereket és nem kattogott. Mikor tekertem tovább akkor kattogot. Van, hogy abbahagyja, van amikor hangosabb össze vissza, viszont kiszámítható periódusonként van egy kattanás mégpedig mikor körbefordul egyszer a kerék tehát nem össze vissza.

Elvittem a bicajboltba ahol vettem a kereket megnézte nincse baja és semmi, de engem idegesít a kattogás mert néha nagyon hangos.


2012. jan. 28. 11:18
 1/5 Ágh Ferenc válasza:
Ha szabadon futás közben is csinálja, akkor biztos, hogy a keréknél van a probléma! Ha csak terhelt állapotban jön elő, akkor küllő vagy csapágy. A küllők feszességét ezek szerint már nézted, akkor csapágy, bár a küllők a súly hatására néha mégis kiadnak hasonló zajt! Ha biztos nem ez a gond, akkor meg kellene nézni a csapágyházat, nincs e valami sorja, vagy hasonló gond, új kerékpárnál azért arra még nem gondolhatunk arra, hogy a golyókkal lenne gond ráadásul az nem adna ki mindig ugyanazon a ponton zajt, mert a golyók helyzete változik.
2012. jan. 28. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Csapágy vagy a küllő.
2012. jan. 28. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
az a gond, hogy csak néha jelentkezik pl most este kimentem bicajozni és egyáltalán nem volt a hang
2012. jan. 28. 19:49
 4/5 z o l i ***** válasza:

Ha csak tekerés közben jelentkezik az észlelt hiba, akkor a szabadonfutó mechanikájában lehet a gond, pontosabban a kilincsszerkezetnél. Nézd meg mennyire fut szépen a sor ha megforgatod (racsnis, vagy kazettás a kerék?)

DE! Ha garanciális a kerék akkor tessék kissé jobban odahatni a boltosnak és vagy cserélje, vagy javítsa.

Mivel ez a hang hibát jelez, még akkor is ha éppen (most még jól) működik.

2012. jan. 30. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Már jó köszi
2012. jan. 30. 12:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!