Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » A szobabiciklizés ugyanolyan...

A szobabiciklizés ugyanolyan hatásos mint a rendes bicajozás?

Figyelt kérdés
2012. febr. 6. 13:15
1 2 3
 11/21 -Fremen- ***** válasza:

A kérdés lényegében értelmetlen, ha mindenképp a szobabiciklihez ragaszkodsz - egy valódi biciklizés, mint te is írtad, valóban más, mint a benti. Előnye, hogy valóban "friss" levegőn mozogsz, másrészt nem egyetlen szögben és sebességben tekersz. A hatékonyság relatív, mert sok egyéb feltételtől is függ a terhelés.


Zsírégetéshez fölösleges drága cuccokat venni, rendes mozgás és táplálkozás kell hozzá, ha erre nincs lehetőséged, nem fogsz fogyni.

Sőt, szülés után a hormonháztartás is kissé megbolydulhat + genetikai adottságok + nő vagy, tehát sok dologtól függ.

Ha tényleg érdekel, nagyjából személyre szabott tippeket tudok adni, de ahhoz részletes adatokra van szükség, ha gondolod keress fel, vagy jelezd itt. Például kezdhetnéd a diétád leírásával.

2012. febr. 7. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

ma 16:46

Ilyen hidegbe a legkitartóbb versenybringások közül SE teker mindegyik (60%-uk nem, persze számít az, hogy oútis vagy mtb-s). :D Nekem egy átlagszezon március közepétől késő őszig tart (attól függ ez, mikor jön a hó, mert hóba nem szeretem se magam, se a bringám összetörni).

2012. febr. 7. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
köszi.Konkrét diétám nincs.Nincs előre "megirva"mit fogok enni,tehát nem tudom leirni.Néztem a neten is,rengeteg van,bőség zavara...de nem találtam olyat,ami "kivitelezhető"lenne.Árban is,meg időben hogy elkészitsem a gyerek mellett.Utánfutó....olyanon tuti nem vinném,nem merném.A bicajra gyerekülés az meg azért kizárva,mert egyrészt azon se merném vinni,félek nehogy elessek vele,másrészt 2mp-et nem bir megülni,a harmadik és legfontosabb az az,hogy több mint 16 kg :) tehát akkora mint egy 3-4éves.....nem ragaszkodok a szobabicajhoz,csak jelen pillanatban ezt tudnám használni.Rendes bicajom nincs,bár tudnék venni,gondolkoztam is rajta,de megint csak eszembe jutott hogy a gyerekem nem hagyhatom itthon...apuka mindennap dolgozik reggeltől-hajnalig,nagyszülők is,+messze vannak.Úgyhogy marad a szobabicaj,még mindig jobb talán mint a semmi.Egy elliptikus trénerem volt,amit ma adtam el,mert azt nemigazán szerettem.Tornákra(dvd) is gondoltam,de abból is annyiféle van,nem tudom melyik lenne jó..szóval nehéz,de valamit muszáj elkezdenem csinálni.
2012. febr. 7. 21:41
 14/21 -Fremen- ***** válasza:

Ez igaz, hogy ilyenkor sokan nem bicikliznek, de nem tart örökké ez a nagy hideg. A problémát inkább az jelenti, ha nincs elkotorva a hó, vagy a sózás tönkreteszi a biciklit. Ha megfelelő felszerelésed van, akkor a hideg nem számít.


Kérdező:

Nincs értelme ilyet mondani, hogy gyerek mellett nincs időd elkészíteni, mert akkor nem ennél és nem lennél elhízott. Ha a gyerek azért nagyobb mint a kora, mert ez családi hajlam, akkor egy újabb kirakós elem került a képbe. Az egészet úgy írod le, mintha börtönben lennél és nem hagyhatnád magára 5 percre a gyereket. Ha neked most a gyerek a legfontosabb, akkor nincs miről beszélni.


Ha meg tényleg el akarod kezdeni a fogyást, akkor nem kell hozzá bicikli, meg drága nehezen elkészíthető ételek. Nem kell napirendes diéta sem, egyszerűen a hízlaló ételeket kerülni kell, és mozogni. sőt, a legtöbb egészséges étel könnyen elkészíthető, és olcsó, a bioéletmód drága ételekkel meg edzőgépekkel csak marketingfogás.


Például a legtöbb saláta nyersen fogyasztandó, tehát az elkészítése kb annyi idő, míg felvágod és ráöntöd a kiegészítőket. Néhány salátához lehet főzni, vagy párolni, de a nyers zöldség, gyümölcs semmi energiába nem kerül, és az a legegészségesebb.

Mozgásnak meg pl aerobic, amihez súlynak lehet használni 2 vízzel teli flakont, és nem kell tízezreket kidobni mindenféle eszközre.

http://www.youtube.com/watch?v=AIsuLcvJ0-Q&feature=related

Ilyesmikre gondolok, mint alapvető porc és csonthelyrerakó torna, izomlazítások, térdemelés, karokkal csapkodni, vagy oldalt fekve lábat emelgetni.

Ebben a legfontosabb az, hogy rendszeresen végezd. Ráadásul a vitamindús étkezés segíti a zsírégetést, és kevesebb zsírt viszel be vele.


Ezért mondtam, hogy konkrét dolgokat csak akkor írok, ha megkeresel és komolyan gondold, mert az alapvető probléma az életszemlélet. Ha csak kifogásokat keresünk, akkor sosem kezdődik el a folyamat. A lustaság/gyengeség pedig pont a mozgásszegény életmód következménye.

2012. febr. 9. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Nem,a szobabiciklizés egy kényszer szülte dolog,de egy esetben még előnyösebb is lehet pl. ha a szoba levegője jobb mint amerre kerékpároznál.Legjobb azonban kint a természetben,jó levegőn,mindenféle időjárási körülmények között mert ezzel is edzed magad,és a léleknek is jobb az eközben ért tapasztalat,látnivaló,mint a folyamatos szobafal látványa,és a kitartásban is segít mert a távot be kell fejezni,haza kell érni,nem hagyhatod félbe mint a szobai biciklizést.
2012. febr. 11. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 Jagello válasza:
Üdv! Hivatásos sportolóként mondhatom, hogy a ilyenkor( minus 10 fok nappal!!), bizony egyértelműen nyerő a szobabicikli..persze abban is igazat kell adnom, hogy nem mindegy a minőség.Sok bicikli nem ellenállást ad, hanem szó szerint megszorul, olyan érzés, mintha behúzott fékkel mennél. Ezeknek lehetnek kártékony hatásai például az izületekre , mert nem biztosítja a folytonos mozgást, továbbá erőlteti a porcokat és a szalagokat. Így javaslom egy jobb frekvencián tekerhető fokozat megválasztását. Köztudott , hogy a test a hosszútávú 25 percél tovább tartó! mozgásoknál kezdi el a zsírraktárakat boncolni és azt nevezhetjük zsírégetésnek. a 25 per az nem jó úgy,hogy 2 perc után valaki megáll..ha nagyon az elején van vki akkor a felénél lehet 1-2 perc szünetet tartani,de semmiképpen sem többet. Szobabicikliből megfelelő fokozaton és frekvencián 40 perc, ami már eredményes lehet, heti 5 alkalommal. Ehhez futás után, hogy a test formálódjon, be kell indítani egy erősítéssel, ami akár egy negyed órás sorozatban megoldható. fontos lenne a has,mély-hátizom,láb,karok edzése. Egyszerű, otthon elvégezhető szabadsúlyos gyakorlatokra gondolok, mint például kitörés,amihez nem kell feltétlenül súly, fekvőtámasz, hasprés( felejtsük el a teljes felülést), a mély-hátizom már egy kicsit macerásabb,de ha jól körülnézel, akkor találsz gyakorlatok, mondjuk egy gymnasztika labda ami a magasságodhoz jó jól jönne...így nem csak zsírt égetünk, hanem alakot is formálunk.. Apropó, mielőtt el nem felejtem: délután már kerülni kell a magas szénhidrát tartalmú ételek: tésztafélék, péksütemény stb. fogyasztását. Fehérje dús ételeket kell enni. Ezekre tényleg vannak olcsó receptek, nem kell a legdrágábbra gondolni..ezeket ki lehet egészíteni egy salátával.. a banánt sokan eszik ,mert finom, meg ugye gyümölcs..hát diéta alatt legfeljebb 1 db azt is vagy reggelire vagy edzés után a glikogén raktár feltöltéséhez..amúgy például alma összeturmixolva 5 gramm cukorral is finom és sokkal kevesebb kalóriát tartalmaz. A tojás jó fehérje, de vigyázzunk a koleszterinnel..nyilván a legjobb a sovány húsok(sajnos itt vannnak a drágább dolgok), de néha ezt is be kell vállalni. A sertés húst lehetőség szerint teljesen mellőzni. Írhatnék mág például az l-karnitint, de ez plusz kiadás és úgy gondolom, hogy inkább azt a pénzt költsd el egy kiló csirke húsra, mint sem arra.. Ha tényleg sokat akarsz fogyni, akkor reggelire is elkerülöd a magas szénhidrát tartalmú ételeket.Figyelj arra, hogy a müzlik és ezek az agyoncukrozott dizájn gabonapelyhek is nagyon is hízlalnak..persze a müzli egészséges, de gyorsan felszívódó szénhidrátokat szokott tartalmazni és ha azzal akarunk jó lakni könnyen bevihetünk 150 gramm szénhidrátot egy alkalommal, amit ráérnénk egész nap akár bevinni..a kenyér mellőzése fontos. Tudom, most azon gondolkozol, hogy semmit nem lehet enni..egy jó kis brióst, vagy kakaós csigát bedobni..hát igen ez az igazság, hogy tele vannak nem kívánatos alapanyagokkal..javaslom a nem magas kalória tartalmú gyümölcsök fogyasztását. Ha konkrétan szeretnéd tudni, hogy jó e a napi táplálkozásod, akkor a jagergabor99@gmail.com címre írj és megválaszolom, avagy további infókkal tudok szolgálni. Jó olvasást:)
2012. febr. 12. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim válasza:

Helló, bocsánat az offért, de komolyan mondod, hogy Magyarországon nem szabad gyerek-utánfutót használni??? Ilyet:

[link]

Én láttam már, akkor ezt nem is lehet hivatalosan?

Köszi, és még egyszer bocs!

2012. febr. 12. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

"Helló, bocsánat az offért, de komolyan mondod, hogy Magyarországon nem szabad gyerek-utánfutót használni???"


Használni szabad, a bevásárlást hazaviheted vele, de gyereket nem szállíthatsz rajta:

(6) Pótkocsin személyt szállítani tilos, kivéve

a) a járműszerelvény biztonságos közlekedése érdekében szükséges - a pótkocsi hatósági engedélyében meghatározott számú - személy szállítását;

b) a mezőgazdasági vontató első, nem billenő rakfelületű pótkocsiján - a (4) bekezdés rendelkezéseinek értelemszerű alkalmazásával - történő személyszállítást.


Egyébként az is kérdés, hogy mi a helyzet azzal, amikor egy speciális rúddal a gyerek kerékpárját egy felnőtt kerékpárhoz kapcsolják, az első kereket megemelve. Az most utánfutó, vagy tandem, vagy micsoda? Sőt, van ilyen "félbicikli" direkt ilyen célra, hogy egy másik biciklihez kapcsolják. Tandembicikliről se olvastam egy sort se a kreszben, akkor most az legális vagy nem?


De szerintem olyan mindegy, értelmes rendőr úgyis csak értelmesen büntet. Olyan szabály is van, hogy az első lámpának középen kell lenni (nem a kreszben, ez egy másik rendelet, amire a kresz hivatkozik), hát nálam pont nem középen van, mert oda nem lehet felrakni.

2012. febr. 18. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim válasza:
Ja, csak ha elfáradsz, ne kezdd el tolni. Nem a legjobb döntés.
2012. febr. 19. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim válasza:
a szobabicikli jobb,mert lehetetlen defektet kapni én legalábbis ezt hallottam :)
2012. febr. 20. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!