Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Melyik cipőt vegyem meg...

Melyik cipőt vegyem meg kerékpározáshoz? Mtb

Figyelt kérdés
nem vagyok csak hobbikerós, napi 10 km-mel, alkalmankénti 30-50 km-es "túrákkal". Nem akarok emiatt a hobbi miatt 50ezerért cipőt venni, decathlonba vagy más helyen vannak kerós cipők, mit ajánlotok?
2012. febr. 23. 16:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Ilyen kis távokra nem érdemes cipőt venni. Inkább vegyél egy klipszet.
2012. febr. 23. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
nem érdemes? balesetveszélyes a mostani cipőmmel kerózni, de kösz a semmit...
2012. febr. 23. 19:52
 3/11 anonim ***** válasza:
Patent még veszélyesebb, mint a rendes cipő. Ha nem old ki rendesen akkor esel. Ha nem jut eszedbe, hogy patent van rajtad akkor szintén esel. Ha rosszkor old ki akkor is esel. Olcsó pedált és olcsó cipőt pedig nem érdemes venni, mert csak a gond van vele.
2012. febr. 23. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Egy olcsóbb Shimano cipő is jó, abban nem fogsz csalódni, de akár egy Decathlonos is megfelelő lehet ha kényelmes, ezeket nem ismerem.

Annyit viszont érdemes tudni, hogy ha patentpedállal szeretnéd használni akkor a pd-m520-nál nem érdemes alább adni.

Igaz, hogy patentpedállal meg kell tanulni közlekedni, de ha az ember hozzászokik, ég és föld a különbség.

2012. febr. 24. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

1 vagyok.


Vagy ha veszel egy nem SPD cipőt, csak simát akkor egy klipszet próbálj ki. Az is nagyon jó dolog és kevésbé kockázatos, mint az SPD pedál.

2012. febr. 24. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

"Az is nagyon jó dolog és kevésbé kockázatos, mint az SPD pedál."

Próbáltál már SPD-t?

A klipsszel az a baj, hogy ha úgy állítod be hogy ki tudj belőle ugrani akkor kalap szart sem ér, ha úgy, hogy érjen is valamit akkor meg kivenni nem tudod a lábad belőle.

Nem kell túlmisztifikálni ezt az SPD dolgot. Rohadtul kiforrott konstrukció, kevés gyakorlás után simán bele lehet jönni, utána meg rutint is szerzel.

Nem sokat tekerek SPD nélkül, de akkor rohadtul hiányzik.

2012. febr. 24. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Az SPD-nagyon jó,ha megszokod nekem kb.:fél év alatt rutin lett.Semmikép nem érdemes 25-30000ft alatt keresgélni,mert az alatt nem igazán jó még a technikája.Majd jólesz egyszer de mégnem.

léteznek olyan cipők amik SPD-kompatibiles, azok teljes értékü bringás/utcai cipők,bár az SPD-kicsit leszed a kényelemből.

javaslom a bringás boltokat,felkészültebbek mint a decatlonosak,és a jobbak megrendelnek bármit.

2012. febr. 24. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Az 520-as pedál 8-9 rugó boltban, bikemag aprón akár ötezerért is lehet kapni. Annál jobb pedál nem kell.

Egy SPD kompatibilis Shimano cipőt meg akár 10-15 ért is lehet kapni ugyancsak a bikemag aprón. Ezek tökéletesen megfelelnek túrázáshoz.

2012. febr. 25. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 claidheamohmor ***** válasza:

Sidi, Shimano, Specialized és Northwave cipők is vannak 15-és 25 között. Nekem eddig Northwave-em volt, meg Spcialized van. Az első "utcaibb" kinézetű, a második sportosabb. Mindkettővel meg voltam/vagyok elégedve.

A klipszet nem szeretem.

2012. máj. 7. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 claidheamohmor ***** válasza:
jaja, az 520-as jó :) mindenképp kétoldalast vegyél, nekem A515-ösöm van, és marha bosszantó, ha zöldnél elinduláskor nem sikerül elsőre a jó oldalára pördíteni :D
2012. máj. 7. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!