Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Ezek alapján milyen biciklit...

Ezek alapján milyen biciklit ajánlanátok?

Figyelt kérdés
hétvégi bicikizéshez szeretnék venni egy kerékpárt, 22L vagyok egy egy alkalmakkor max 30 km-es túrát csinálnánk,aszfalton v terepes úton szal vmi sportosra,strapabíróra és megbízhatóra gondoltam,jah és árban nem olyan drágát szeretnék olyan 20-30körül
2012. febr. 29. 11:42
 1/9 A kérdező kommentje:
vásárláskor mi az amit figyelembe vegyek,annyira nem értek a bicajokhoz? pl mi a hidraulikus v mechanikus tárcsafék, teleszkóp,
2012. febr. 29. 11:46
 2/9 A kérdező kommentje:
a teleszkópot már tudom :) lengéscsillapító
2012. febr. 29. 11:47
 3/9 A kérdező kommentje:
ennél a biciklinél a nyereg alatti rugó mire szolgál ez is vmi lengéscsillapító?
2012. febr. 29. 11:59
 4/9 anonim ***** válasza:

Ha a terep nem durva, akkor a trekking biciklik között nézegess, ha komolyabb a terep, akkor mountain bike-ot válassz, azzal aszfalton is lehet menni, de az országútinak nem tesz jót a terepezés.

20-30 körül nem fogsz kapni, az biztos, inkább 60-70 körül számolj egy kezdő biciklire. Ez belefér? Akkor talán konkrétabb kategóriát is tudunk mondani, esetleg konkrét javaslatot.

2012. febr. 29. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
az előzőnél elfelejtetem linkelni: [link]
2012. febr. 29. 12:30
 6/9 A kérdező kommentje:
sztem a trekkingnél jobb lenne inkább a cross nem?
2012. febr. 29. 12:31
 7/9 anonim ***** válasza:

A nyereg alatti rugó az a hátsó teleszkóp.

Azért írtam trekkinget, mert a leírásban aszfaltot és terepet is említesz, de írtam is, hogy ha valami komolyabb terepre szeretnéd, akkor montit válassz.

Számomra még mindig nem érthető, hogy most akkor hol is használnád és mire, amiből következik, hogy mennyi felszerelést igényel, személy szerint én a hátsó teleszkópot feleslegesnek tartom.

2012. febr. 29. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ez a Hauser egy hatalmas nagy semmi. Az ilyen (Y) vázakat kerüld. Általában gyorsan tönkremennek, vagy a hátsó teleszkóp felmondja a szolgálatot bennük. Fully-t(Összteleszkópos) kerékpárt 150ezer alatt nem ajánlott vásárolni. 20-30 ezer körül meg maximum egy használt ...-ot kapsz. Ami úgy kb. túrára van (Országútra és terepre is) azok a cross kerékpárok, 80ezertől vannak normálisak köztük, amivel már tényleg kerékpározol és nem egy 20 kilós akármit tekersz. Ha tényleg ilyen olcsón szeretnél valamit venni akkor csak használtan fogsz kapni.
2012. febr. 29. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Akkor nevezhetjük lengéscsillapítónak, ha van benne csillapítás. (A kifelé mozgást csillapítja, lassítja.) A linkelt bringában nincs csillapítás. Ezek a telők téged fognak lassítani, mert elnyelik a tekerés energiáját. Ezt nem szabad megvenni.

50e-től kezdődik egy jobb első teló, egy tárcsaféket pedig 30e alatt nem kapsz meg. A legolcsóbbakat ezekből sem szabad megvenni.

Neked egy full merev, V-fékes, használt montira van szükséged. Besétálsz egyedül pl. ProBike-ba segítséget kérsz.

Csak szaküzletbe menj! Nem attól drágábbak, mert drágák, hanem nem tartanak sz@rt. Csak a méreteidnek megfelelő bringát fognak eladni neked. Egy decathlonban lehet, hogy a horgász osztályról átküldött eladó fog neked segíteni. A corában pedig a hentes...

Viszont a 20-30e még használt bringához is kevés. Egy teleszkópos monti 150-200e-nél kezdődik.

2012. márc. 1. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!