Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Bicikli gumiba hágy bar-t fújjak?

Bicikli gumiba hágy bar-t fújjak?

Figyelt kérdés
A külsőre 2.5-4.5 bar van írva, de gondolom a belsőtől is függ (vagy nem?).
2012. márc. 7. 15:07
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Igazából nem kellene függjön a belsőtől, de ezekbe a kínai müanyagokba (nem lehet azt mondani hogy gumi..) nem egészséges 3baron felül fújni, egy normális gumi az meg simán kibírja a 4.5 bart
2012. márc. 7. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
75%
2,5-3 bar sztem tökéletes, akkor még nem érzed, h erősebben kéne tekerni bár én bmxezek és mindig 3 felé szoktam és semmi nincs, haverom egyszer 6 bar-t nyomott bele egy ugrásnál kidurrant 4 felé ne fújd sztem.
2012. márc. 7. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Terepgumit használok, gepida mundo 500 as biciklin, csak mostanában inkább a városba járok vele, és aszfalton kicsit több nyomás kell bele. Nézegettem a neten, hogy ki mennyire szokta felpumpálni, 3 bar-t terepre 4 et aszfaltra írtak. Nekem az eredeti belső és külső van még rajta, szóval nem hiszem hogy valami szenzáció minőségűek lennének, így akkor maradok a 3 bar-nál. Kösz a válaszokat !
2012. márc. 7. 15:26
 4/8 z o l i ***** válasza:
100%

by the way

(a valamire való) külsőkre rá van írva a min./max. nyomásérték. Ezen értékek között változtathatod kedvedre a nyomást. A terepre tervezett (bütykös) külsők általában 4,5bar-nál megállnak, de egy semi-slick/slick-be mehet 5,5-6bar-ig is (vigyázz, mert felniszalag, felni és belső függő is)

2012. márc. 7. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

MTB:


Terep : 2,5 - 3 BAR

Aszfalt: 4- 4,5 BAR


Cross:


Terep: 3 - 4 BAR

Aszfalt: 5 - 6 BAR


Országúti:


Aszfalt: 7-8,5 BAR

Profi versenyeken 10 BAR-t is szoktak. Őket viszont támogatják, így ha eldurran a gumi fújás közben kapja is kezébe az újat.

2012. márc. 7. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Amennyi rá van írva, azt simán ki fogja bírni, bőven túl vannak ezek méretezve. Nyugodtan fújhatsz bele 4.5-öt, akár 5-öt is. 3 és 5 bar között tapasztalataim szerint érezhető különbség van, tényleg könnyebb lesz hajtani. Az 5 bar nem olyan nagy érték még, biztosan bírni fogja a felni és a felniszalag is (ez inkább 8-10 barnál probléma).
2012. márc. 8. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 atomanti0310 válasza:
100%

sziasztok!

a külsőre rá írt érték a mérvadó!

de figyeld ,hogy a külső nincs e kirpedve,régi gumit cserélni kell a belsöt is!

Aszfaltra a rá írt max értékre is fújhatod!

Ha a felnid nincs elkopva nagyon,mert ki nyilhat.

Fújásnál nézd a külsőt, hogy nehogy leugorjon.

üdv!

2012. márc. 8. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Alex Fly ***** válasza:
100%
A belsőtől nem. A lényeg, hogy mire használod a gépet. Ha aszfaltra, akkor mehet bele a nagyobb nyomás -akár túl is fújhatod (Dr. Nagy Sándor írta a Bicajoskönyvben (alapmű!), hogy egy jó állapotú, megfelelően felszerelt külső a névleges nyomás kétszeresét is minden további nélkül bírja). Nagyobb nyomás esetén könnyebb tekerni =(kisebb a gördülési ellenállás), illetve nem kell félni a felütéstől, csökken a defektveszély, stb. Én személy szerint abba a külsőbe, amire gyárilag 4,2 bart írtak, 6-6,5-öt szoktam fújni és soha nem volt belőle gondom.
2012. márc. 14. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!