Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Vásároltam ma egy biciklit...

Vásároltam ma egy biciklit Angliában, de nem elég, hogy fordított a közlekedés, még a fékkar is fordítva van. Alap esetben a jobb oldali a hátsó a bal pedig az első. Ha megcserélem a két fékkart úgy megoldódik a gondom?

Figyelt kérdés
Nem akarom a bovdeneket piszkálni. Elméletileg működnie kell mert nem fog hosszabb úton járni a bovden, csak a hely változik. Javítsatok ki, ha tévedek.
2012. márc. 12. 03:21
 1/8 anonim ***** válasza:
Igen, elvileg működnie kell továbbra is rendesen ha felcseréled.
2012. márc. 12. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Alap esetben a jobboldali az első, de mindegy.

Csak kevés olyan kar van(Avid pl), ami jobbos-balos, ha a tiéd nem ilyen, akkor jobb, ha a bowdeneket cseréled a fékkarban, nem pedig a fékkarokat, mert akkor fejjel lefelé lesznek. Úgy is működik, csak nem túl szép.

Egyébként a bowdeneket nem nagy kunszt megcserélni, ki lehet akasztani és ha a finombeállító csavarok megfelelő pozícióban vannak simán kiveszed és átrakod a másikba.

Egy kis segítség:

http://www.youtube.com/watch?v=8dCZZ1kzTd8

2012. márc. 12. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

E? A kérdezőnek van igaza, Magyarországon tényleg jobbra szokták tenni a hátsó váltó karját és a hátsó féket, balra pedig az elsőket. Kivétel ez alól a kontrás bicikli, azon hol jobbra rakják a első féket, hol balra, láttam ilyet is, olyat is.


A fékkarokat tényleg nem érdemes szerintem kicserélni, a bovdent nézegessed kicsit, hogy hogyan van beakasztva, azt simán ki tudod cserélni. Segít, ha addig kiakasztod a fék gyorskioldóját, úgy több lesz a mozgástered.

2012. márc. 12. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, szerdán szünetem lesz, akkor átnézem. Bár mindenképp el kell vinnem szervizbe, mert a tárcsák sincsenek rendesen beállítva, túl puhák, ahhoz meg nem merek hozzá nyúlni amatőrként. Ja vásárláskor a szerelő válasza a kérdésemre, hogy meg kéne cserélni a fékeket: ez Anglia, itt ez a szabvány, szokd meg. Nem a vásárló az első? Szerintem nincs törvényileg meghatározva melyik országba melyik oldalon használod a fékeidet. Ha egy európai kocsival jövök ki, akkor se fordítanak vissza a határon. Na mind1
2012. márc. 13. 08:12
 5/8 anonim ***** válasza:
Igazatok van, a jobboldali a hátsó. Pedig három bringa is van itthon, de ezt benéztem. Mindegy a többi amit írtam, áll.
2012. márc. 13. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Sikerült a dolog. Nem a fékkarokat cseréltem át hanem a bovdeneket. Nem tudtam leszedni a féket mert akkor a váltó kart is szét kellett volna :D egybe van. Viszont a tárcsafék beállítása jó nagy szopás. Ha 3 órán keresztül nem csináltam, akkor semeddig...
2012. márc. 14. 14:45
 7/8 anonim ***** válasza:
az enyémen is meglett cserélve, szintén Anglia:)
2013. jún. 30. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 THK válasza:

Persze könnyen föl lehet cserélni, de nem érdemes: ha jobbkezes vagy, célszerűbb úgy, h jobb oldalon legyen az elsőfék!

(hiszen az a fő fék, és azt fontos, h precízen tudd adagolni)

Saját építésű biciklit is mindig így szerelek magamnak: ennek nem a bal oldali közelekedéshez van tehát köze, hanem a praktikumhoz.

2014. júl. 28. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!