Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Milyen kerékpárt ajánlanátok?

Milyen kerékpárt ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Sziasztok. 14 éves vagyok és szeretnék valami sportot komolyabban elkezdeni, és a kerékpározás mellett döntöttem. Eddig MTB kerékpárom volt, most viszont ki szeretném magam próbálni országúton is. Ehhez kellene kerékpárt választanom. Újonnan szeretnék vásárolni egyet. Olyan kellene, amivel jó túrázni is, viszont versenyeken is szeretnék részt venni amatőrként. Az ár limit olyan 750euró körül van (Ennyi pénzem van most). Ill. milyen edzésprogramot kellene követnem? Győrben lakom, szóval nagyrészt síkon kerékpároznék.
2012. márc. 15. 18:17
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha még csak most kóstolsz bele az országútizásba akkor felesleges rögtön újat venni. Egy régi Favorit, Malum vagy ilyesmi bőven megteszi ha jó állapotban van és hozzálehet jutni max 20 ezerért.Ha később fejlődsz akkor lecserélheted esetleg egy újra , bár ezek sokkal jobbak , mint az újak (tapasztaltam mert nekem is régi van). Lehet , hogy nem a legmodernebbek meg esetleg lehetnének egy kicsit könnyebbek , de legalább nem esnek szét.
2012. márc. 17. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Hát nem nagyon értek az ország utizáshoz mert én montis vagyok de az előző válaszolóval értek egyet nem kell olyan új és drága bicikli beéred így kezdőként egy olcsóbbal...Aztán az edzés hát minden héten egyre többet előszőr csak 10-15km aztán növeled a távot szépen lassan :)jaj és még valami aki ország útival biciklizik annak meg kell tanulnia azt hogy hogy szereljen meg egy kilukadt gumit ;) és kell ruha is ha komolyan gondolod :)
2012. márc. 17. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

:) Azért nem nulláról kezdem, félreértés ne essék. A MTB-be fél év alatt beletekertem 1000km-ert. Gumit foltozni pedig tudok, csak ugye készlet nélkül az sem megy :)


Köszönöm a válaszokat. Megfogadom a tanácsokat. Ment a zöld kéz mindenkinek!

2012. márc. 17. 22:19
 4/7 anonim válasza:
Akkor meg se szólaltam :D Akkor vehetsz normális új biciklit :D És mire gondoltál ilyen nagyon vékony gumisat vagy ilyen túra gumis ilyen se nem vékony se nem vastag?
2012. márc. 18. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Hát, igazából még nem tudom pontosan. Valami olyanra, ami aszfaltra van, de még nem virsli gumi. Igazából egy cross kerékpár slick gumikon. Ilyenről mi a véleményed? Kb. 1.5cm vastag gumikat akarok rátenni. Ill. Koskormánnyal nagyon hülyén nézne ki a cross/trekking kerékpár? :)
2012. márc. 18. 10:06
 6/7 anonim válasza:

Jó elképzelés :) Apámnak is ilyen cross bicója van csak az ktm és az nem jönne ki 750 euróbol :/ Amúgy ajánlom a Trekket ami nagyon jó vannak direkt olyan bicóik amik jók ilyen terepre is de nem durvára de viszont nagyon jó aszfalton :) Ezek olyan ketőszáz ezer forint körül mozognak!

Jaj és amikor majd veszel valami bicót a váltót nagyon nézd meg,meg a fékeket is nehogy valami szar váltó legyen rajta!(Bocsánat a kifejezésért)És még annyi hogy tárcsa fékeket akarsz?

2012. márc. 18. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Mivel országúton használnám ezért sima V fékeket. Szerintem aszfaltra felesleges a tárcsa. Csak több para van vele, mint egy rendes V fékkel.
2012. márc. 18. 12:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!